Agrofarma Gołaszewo straciła fotel lidera VII edycji ChLF na rzecz Saniko Włocławek [zdjęcia]

W minionym weekendzie 14-15 stycznia 2017 roku rozegrano dwie kolejki w Choceńskiej Lidze Futsalu.

Łącznie w tych spotkaniach strzelono 37 i 39 goli, a sędziowie pokazali 2 i 5 żółtych kartek. Po ostatniej kolejce w rundzie zasadniczej na czele była Agrofarma Gołaszewo, która z tą samą liczbą punktów, ale lepszym bilansem bramkowym wyprzedzała Saniko. Jednak w sobotę 14 stycznia o godzinie 15:00 w pierwszym meczu rundy rewanżowej doszło do hitu 8. kolejki, gdzie lider z Gołaszewa spotkał się z trzecią drużyną ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk Włocławek. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie.

Gra z jednej i drugiej strony była szybka i pełna dramaturgii. Drużynę Agrofarmy na prowadzenia w 4 minucie wyprowadził Paweł Behlke. Lecz dwa kolejne gole w pierwszej odsłonie strzelili piłkarze z Włocławka. W 10 minucie do remisu doprowadził Krzysztof Marciniak, a minutę później na 1:2 podwyższył Mariusz Gawroński. Po przerwie do remisu w 23 minucie doprowadził ponownie Behlke. Do 35 minuty jedna i druga drużyna za wszelką cenę starała się objąć prowadzenie, ale obaj golkiperzy stanęli na wysokości zadania. Dopiero Mariusz Cichowlas soczystym strzałem z połowy boiska zaskoczył Piotra Maślankę, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 3:2.

Piłkarze Agrofarmy grali do końca, efektem tej walki było wyrównanie w 40 minucie, po pięknym strzale pod poprzeczkę Daniela Raszki. Tak, więc po jednym z najlepszych meczów tej edycji, Agrofarma zaliczyła pierwszy remis, co nie odbiera drużynie szans na walkę o tytuł mistrza VII edycji ChLF. W niedzielnym spotkaniu 9. kolejki Agrofarma pewnie pokonała ambitnie grającego autsajdera I ligi, drużynę Prestige Włocławek 13:5, która w sobotnim spotkaniu z Galacticos oddał mecz walkowerem, gdyż nie skompletowała składu. Aktualny lider rozgrywek pewnie wygrał w 8. i 9. kolejce swoje spotkania. W sobotę nie dał szans Batoremu Borzymie 13:7, choć zanosiło się na sensację, bo Batory prowadził już 2:0, a później 3:2. Jednak ostatnie słowo należało do lidera. W niedzielnym hicie 9. kolejki Saniko minimalnie pokonało 3:1 ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk. Mecz stał na dobrym poziomie, do ostatniego gwizdka sędziego wynik dla jednej i drugiej drużyny był sprawą otwartą.

Wyniki 8. kolejki:
Batory Borzymie – Saniko Włocławek 7:13 (4:6)
Galacticos Izbica – Prestige Włocławek 5:0 (walkower)
Agrofarma Gołaszewo – ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk 3:3 (1:2)
MS-BUD Włocławek – ZS CKR Kowal 3:8 (0:1)

Wyniki 9. kolejki:
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – Saniko Włocławek 1:3 (0:1)
Agrofarma Gołaszewo – Prestige Włocławek 13:5 (7:3)
Batory Borzymie – MS-BUD Włocławek 6:2 (4:1)
Galacticos Izbica – ZS CKR Kowal 5:5 (3:4)

3 Jakub Chojnacki – Saniko Włocławek - 24

II liga rozegrała tylko 8. kolejkę, w niedzielę 15 stycznia, w której strzelono łącznie – 62 gole. Sędziowie pokazali -7 żółtych kartek i 1 czerwoną, w efekcie drugiej żółtej 26' i 30'. Otrzymał ją piłkarz drużyny Vixa Team - Cezary Rybski w 30' w meczu z MVP Squad, która mimo osłabienia wygrała swoje spotkanie 5:2 i nadal zajmuje 1 miejsce w swojej grupie rozgrywek. Wielki zawód swoim fanom i kibicom sprawili piłkarze Optymistów, którzy zostali zdeklasowani przez ekipę Extreme 16:3. We wtorek 17 stycznia o g. 17:30 inaugurację 9. kolejki rozpoczęli piłkarze Unii Choceń – Trampkarze z MVP Squad, w którym młodzi choceniacy doznali kolejnej porażki, tym razem 1:10 (0:5).

Unia Choceń – Trampkarze – Zjednoczeni Czerniewice 2:21 (1:5)
Vixa Team – MVP Squad 5:2 (1:2)
Strażak Nakonowo Stare – Choceniacy 0:2 (0:1)

3 Mariusz Wysiński – Extreme - 18

W najbliższy weekend 21-22 styczeń 2017 roku zostanie rozegrana 9. i 10. kolejka VII edycji Choceńskiej Ligi Futsalu, na które organizatorzy serdecznie zapraszają sympatyków i kibiców futsalu do hali w Choceniu. W sobotę od godz. 10:45 piłkarze II ligi rozpoczną swoją rywalizację, a od godz.11:30 w I lidze. Z pewnością szlagierem 10. kolejki będzie spotkanie wicelidera Agrofarmy Gołaszewo z czwartą drużyną Galacticos Izbica o g. 16:00. Natomiast w niedzielę hitem 11. kolejki będzie spotkanie Sanico Włocławek z Galacticos Izbica. W drugim dobrze zapowiadającym się spotkaniu o godz. 10:45 ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk zmierzy się z Batorym Borzymie.

Zestaw par 3. kolejki rundy rewanżowej I ligi 21 stycznia 2017 r.
Batory Borzymie – ZS CKR Kowal g. 11:30
Saniko Włocławek – Prestige Włocławek g. 13:00
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – MS-BUD Włocławek g. 14:30
Agrofarma Gołaszewo – Galacticos Izbica g. 16:00

Zestaw par 4. kolejki rundy rewanżowej I ligi 22 stycznia 2017 r.
Saniko Włocławek – Galacticos Izbica g. 10:00
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk g. 10:45
Agrofarma Gołaszewo – ZS CKR Kowal g. 11:30
Prestige Włocławek – MS-BUD Włocławek g. 12:15