Anwil Włocławek - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 84:78 w 30. kolejce EBL [zdjęcia]

Anwil Włocławek wykonał plan minimum przed pierwszą faza rozgrywek play-off, pokonał drużynę z Ostrowa, zajmując czwarte miejsce po rundzie zasadniczej, więc tym samym zacznie rundę ćwierćfinałową z przewagą parkietu.

Niedzielne spotkanie oglądało w Hali Mistrzów 3837 kibiców. Rywalizacja ze Stalą była rozgrzewką przed rundą ćwierćfinałową. Dwie pierwsze minuty, to niecelne rzutu z jednej i drugiej strony. Dopiero Ivan Almeida dał popis rzutowy, było to show Almeidy, który w kilku minutach zdobył 10 punktów i wyprowadził Anwil Włocławek na prowadzenie, którego już nie oddali do ostatniej syreny. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze 5 punktami 20:15. W drugiej kwarcie gra się wyrównała, a goście z Ostrowa zaczęli zmniejszać dystans, ostatecznie wygrali jednym punktem tę kwartę 20:21, jednak to Rottweilery schodzili na przerwę z przewagą 4 punktów 40:36.

Po przerwie gospodarze objęli zdecydowaną przewagę i przez trzecią i czwartą kwartę kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Trzecią kwartę Anwil Włocławek wygrał 4 punktami 23:19. Najwyższe prowadzenie gospodarzy sięgało 18 punktów. W ostatniej kwarcie, praktycznie w samej końcówce podopieczni trenera Igora Milicicia zwolnili tempo mając pewną wygraną, z czego skorzystali goście, zmniejszając rozmiar porażki. Czwarta kwarta zakończyła się 2 punktową wygraną Stali 21:23, ale całe spotkanie wygrał Anwil Włocławek 6 oczkami 84:78. Trener Milicić dał szanse gry wszystkim koszykarzom, nawet Adam Piątek zdobył dwa punkty po asyście Michała Michalaka, który pierwszy raz wystąpił po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją.

Pierwszy mecz I rundy fazy play-off w Hali Mistrzów już czwartek 2 maja o godz. 18:15, a drugi w sobotę o godz. 12:40, mecz na żywo w TV Polsat Sport.

Anwil Włocławek - Stal Ostrów 84:78 (20:15, 20:21, 23:19, 21:23)

Anwil Włocławek: I. Almeida 19 (3), W. Lichodiej 14 (2), K. Łączyński 9 (2), M. Ignerski 10 (2), Sz. Szewczyk 8, A. Broussard 8, J. Zyskowski 6, Ch. Simon 5 (1), M. Michalak 3 (1), A. Piątek 2.

Arged BMSlam: C. Ware 13 (3), M. Chyliński 10 (1), P. Żołnierewicz 12, M. Nowakowski 9 (1), M. Scott 9 (1), S. King 8, W. Kowalenko 7 (1), I. Maras 6, M. Kostrzewski 0, N. Jaramaz 0.