Anwil Włocławek - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 86:78. 2:0 w I rundzie play off [zdjęcia]

Aktualny mistrz Polski prowadzi 2:0 w ćwierćfinale play off Energa Basket Ligi sezonie 2018/19.

Sobotnie spotkanie we Włocławku dało Anwilowi psychologiczną przewagę przed trzecim meczem ze Stalą w Ostrowie Wielkopolskim.

Anwil Włocławek na początku meczu radził sobie dobrze, trafiali rzuty z dystansu i półdystansu penetrując kosz rywali. Jednak goście z Ostrowa za sprawą dobrze dysponowanego Michała Chylińskiego, Caspera Ware'a oraz Mateusza Kostrzewskiego nie pozwolili odskoczyć Anwilowi. Podopieczni trenera Igora Milicicia starali się realizować przedmeczowe założenia, ale to goście objęli prowadzenie pierwszej kwarcie 4 punktami 17:21. Od początku drugiej kwarty ostrowianie utrzymywali swoją przewagę, a Rottweilerom przyszło gonić wynik. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zdołali nawet odskoczyć na 9 oczek. W drużynie Anwilu Włocławek odpowiadali Chase Simon i Aron Broussard, dzięki ich rzutom gospodarze schodzili na przerwę zaledwie z jedno punktowym prowadzeniem.

Po przerwie w bardzo dobrym stylu koszykarze Anwilu Włocławek zaczęli dziurawić raz za razem kosz rywali, głównie za sprawą trójek Simona, wtórował mu Broussard. Do walki włączył się Ivan Amleida i Walerij Lichodiej. Podopieczni Milicicia szybko zanotowali serię 16:0 i po trzeciej kwarcie prowadzili 64:54. W ostatniej kwarcie do walki o cenne zwycięstwo włączył się Jarosław Zyskowski. Dzięki jego celnym rzutom, gospodarze odskoczyli na 15 punktowe prowadzenie. Przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu na wyrwanie zwycięstwa. Jak przystało na mistrzów, Anwil grał swoją koszykówkę, kontrolując wynik spotkania do ostatniej syreny. Ostatecznie Rottweilery zwyciężyli drugi raz, tym razem 86:78 i prowadzą już 2-0 w serii ćwierćfinałowej do trzech zwycięstw.

Teraz rywalizacja przenosi się do Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz nr 3 zaplanowano na wtorek 7 maja o godz. 17:30 – bezpośrednią transmisję przeprowadzi TV Polsat Sport. Jeśli podopieczni Milicicia nie zdołają wygrać, dwa dni później - 9 maja o godz. 20:00 zostanie rozegrane czwarte spotkanie, a w przypadku dwóch zwycięstw gospodarzy piąty, decydujący mecz zostanie rozegrany w Hali Mistrzów 12 maja. **

Anwil Włocławek - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 86:78 (17:21, 18:15, 29:18, 22:24)

Anwil Włocławek: Ch. Simon 23 (5), A. Broussard 20, I. Almeida15 (2), W. Lichodiej 12 (3), J. Zyskowski 11 (1), M. Ignerski 3 (1), Sz. Szewczyk 2, K. Łączyński 0, M. Michalak 0.

Stal Ostrów:M. Chyliński 21 (5), C. Ware 17 (1), M. Kostrzewski 16, I. Maras' 14, M. Nowakowski 5 (1), N. Jaramaz 3 (1), S. King 2, W. Kowalenko 0, P. Żołnierewicz 0, M. Scott 0, Sz. Łukasiak 0, D. Szymkiewicz 0.