Anwil Włocławek - Legia Warszawa 74:76. Pierwsza porażka w Orlen Basket Lidze. Zdjęcia

Oliwia Nowak
Dariusz Knopik
Anwil Włocławek - Legia Warszawa (26.12.2023)
Anwil Włocławek - Legia Warszawa (26.12.2023) Oliwia Nowak
We wtorek, 26 grudnia 2023 roku, w Hali Mistrzów we Włocławku Anwil Włocławek zmierzył się z Legią Warszawa w ramach meczu 14. kolejki Orlen Basket Ligi. Włocławianie doznali pierwszej w sezonie 2023/24 porażki. Do tej pory wygrali 13 spotkań. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 74:76 (22:22, 18:14, 14:19, 20:21)

Anwil: Sanders 24 (6), Petrasek 13 (2), Garbacz 13 (1), Bell 9 (1), Young 4 - Łączyński 6 (1), Kostrzewski 3 (1), Joesaar 2, Groves 0, Bojanowski 0, Wadowski 0.
Legia: Holman 22 (3), Cowels 8 (2), Kolenda 5 (1), Pipes 3, Wyka 0 - Vital 26 (2), Sobin 7, Ponitka 5, Kulka 0.

Po raz pierwszy jako Polak zagrał Luke Petrasek. Jednak początkowym bohaterem Anwilu Włocławek był Amir Bell, który zdobył pierwsze siedem punktów dla gospodarzy. Oprócz celnych rzutów Bell wymusił na legionistach trzy faule. Jednak Petrasek nie chciał schodzić w cień i celnie odpalił dwa razy zza łuku. Po pięciu minutach było 16:8 dla włocławian. Włocławianie nie tylko mogli wypracować większej przewagi, ale ją stracili, bo popełniali proste błędy w ataku (aż siedem strat) i nie mieli pomysłu jak zatrzymać Christiana Vitala (9 pkt.).

W drugiej kwarcie dalej trwała zażarta walka o każdy punkt. Żadnej z ekip nie udało się wywalczyć większej przewagi. W ostatnich dwóch minutach dał o sobie znać Victor Sanders, który zdobył sześć punktów z rzędu.

Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza źle weszli w mecz po przerwie, bo przegrali fragment 0:7. Niemoc po trzech minutach przełamał Jakub Garbacz. Anwil Włocławek nie potrafił złapać właściwego rytmu. Odrabiał straty, by po chwili znowu dać zdobywać punkty legionistom. Przed ostatnią kwartą miejscowi mieli minus jeden.

W czwartej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W ostatnich dwóch minutach w idealnych sytuacjach pomylili się Kamil Łączyński i Kalif Young. Brakowało spokoju w ofensywie. 27 sekund przed końcem do remisu 71:71 doprowadził z wolnych Garbacz. Legioniści odpowiedzieli dobitką Michała Kolendy. Anwilowi Włocławek zostało 8,6 sekundy na ostatnią akcję. Sędziowie odgwizdali jednak Sandersowi faul w ataku przy rzucie za trzy punkty. Anwil Włocławek wolnymi pognębił Vital. I tak pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

Zobaczcie zdjęcia

Kolejny mecz Anwilu Włocławek to derby w Toruniu z Arrivą Polskim Cukrem. Spotkanie zaplanowano na 1 stycznia 2024 roku na godz. 17.30.