Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 86:76. 1:0 w serii ćwierćfinałowej play off o mistrzostw Polski EBL [zdjęcia]

Anwil Włocławek postawił ważny krok do awansu, w pierwszym meczu fazy play off Energa Basket Ligi, pokonując w Hali Mistrzów PGE Turów Zgorzelec 86:76.

Wbrew obawom kibiców o powtórkę scenariusza z zeszłorocznej batalii o tytuł mistrzowski w czwartkowy wieczór w Hali Mistrzów we Włocławku Rottweilery dominowały nad drużyną PGE Turów Zgorzelec. We Hali Mistrzów we Włocławku drużynę Rottweilerów dopingowało 3270 kibiców.

Co prawda, wynik pierwszej kwarty nie zapowiadał aż tak łatwego zwycięstwa Anwilu Włocławek, bo gospodarze wygrali zaledwie jednym punktem kwartę 21:20. Zdecydowanie lepiej i efektywniej było już w drugiej kwarcie. Podopieczni Igora Milicicia dołożyli kolejne punkty i ostatecznie wygrali drugą kwartę różnicą 6 oczek 27:21, a pierwszą połowę różnicą 7 punktów 48:41.

KIBICE NA MECZU ANWIL WŁOCŁAWEK - TURÓW ZGORZELEC 86:76

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zbyt widocznej zmianie. Goście starali się odrobić straty, ale dobrze dysponowani koszykarze Anwilu Włocławek, zamiast wpaść w kłopoty, powiększyli przewagę o kolejne 4 oczka, wygrywając ostatecznie trzecią kwartę 17:13 i tym samy powiększyli swoją przewagę do 11 punktów 65:54. Ostatnia kwarta była wyrównana, więc trener Anwilu mógł sobie pozwolić na większe roszady w składzie, zwłaszcza że kilku koszykarzy miało już na swoim koncie po 3 i 4 faule. Ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 21:22 i Anwil Włocławek pewnie pokonał gości z Zgorzelca 86:76. Tak, więc po pierwszej batalii stan rywalizacji dla Anwilu 1:0

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 86:76 (21:20, 27:21, 17:13, 21:22)
Anwil Włocławek: I. Almeida 17, 4 as., J. Airington 14 (2), K. Łączyński 10 (2), J. Sobin 6, 13 zb., P. Leończyk 2, J. Zyskowski 12 (1), J. Wojciechowski 11 (1), 5 zb., Q. Hosley 8, 9 zb., 7 as., A. Delas 5 (1), M. Nowakowski 1, M. Ihring 0.
Turów Zgorzelec: C. Ayers 12 (2), B. Waldow 12, S. Balmazović 8, J. Patoka 6 (2), R. Skibniewski 6, 6 as.,R. Camphor 19 (2), 6 zb., K. Petrukonis 3, B. Bochno 3 (1), K. Borowski 1, J. Jarecki 1.

Mecz nr 2 już w najbliższą sobotę 28 kwietnia o godz. 20:15 w Hali Mistrzów, bezpośrednia transmisja w Polsacie Sport Extra.__