6. kolejka V Choceńskiej Ligi Futsalu. Pierwsza strata punktów UKS Kazimierz [ZDJĘCIA]

Wojciech Nawrocki
Spotkanie II ligi: Unia Choceń Juniorzy Starsi : Optymiści 0:12
Spotkanie II ligi: Unia Choceń Juniorzy Starsi : Optymiści 0:12 Wojciech Nawrocki
Już tylko Viessmann/Bomilla z kompletem punktów.

Po 6. kolejce V edycji Choceńskiej Ligi Futsalu na fotelu lidera nadal przewodzi niepokonana drużyna Viessmann / Bomilla, która tym razem wygrała z Batory Borzymie 6:3.

W sobotę 20 grudnia 2014 roku w sali GOSiR w Choceniu rozegrano w I i II lidze 6. kolejkę spotkań. Za nami 1/3 spotkań tej edycji. W I lidze prowadzi drużyna Viessmann / Bomilla, która ma 6 punktów przewagi na drugą ekipą Rotacji. W tej kolejce strzelono łącznie - 131 goli, z tego w I lidze – 33, w II lidze - 98. Sędziowie pokazali rekordową ilość żółtych kartek, bo - 31, z tego w I lidze - 9, a w drugiej – 22.

Dość ostro sobie poczynali gracze w II lidze, gdzie aż pięciu piłkarzy otrzymało czerwone kartki po wcześniejszym obejrzeniu dwóch żółtych i musieli opuścić boisko przed czasem. W drugiej lidze dotychczasowy lider UKS Kazimierz Kowal grając w osłabieniu po czerwonej kartce Wojciecha Zielińskiego, ledwo uratował remis w spotkaniu z Lubieniem Kujawskim 3:3 (3:1).

W pierwszym spotkaniu I ligi, drużyna z Rzeżewa sukcesywnie pnie się w górę tabeli. Tym razem, zaliczyła drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując pewnie Zjednoczonych Czerniewice 6:1 (2:0). Pierwszego walkowera oddała drużyna Saniko Włocławek, która nie dojechała na mecz z Rotacją. Mimo walkowera, najskuteczniejszy strzelec - Paweł Behlke zachował fotel króla strzelców z 16 bramkami na swoim koncie. W trzecim spotkaniu drużyna ZRB Błaszczyk pewnie pokonała Banderozę 4:1 (1:1). Do przerwy obie drużyna grały jak równy z równym, a wynik był sprawą otwartą dla obu ekip. Jak już nadmieniłem na wstępie Batory Borzymie musiał uznać wyższość lidera, mimo, że w pierwszej połowie nawet prowadziła 2:0. W ostatnim spotkaniu doszło do bardzo ciekawego i emocjonującego spotkania pomiędzy Agrofarmą Gołaszewo, a Galacticos Izbica Kujawska.

Od pierwszego gwizdka sędziów swój styl i warunki gry narzuciła Agrofarma. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Już w 3 minucie pierwszego gola strzelił najskuteczniejszy piłkarz Paweł Komorowski, który w pierwszej połowie strzelił rywalowi 4 gole, w tym hat tricka. Kolejne bramki padały odpowiednio w 10, 14 i 17 minucie. Galacticos odpowiedziało jedną bramką, którą w 19 minucie strzelił z rzutu wolnego Kamil Kuropatwiński. Mimo wysokiego prowadzenia w drugiej połowie obraz gry nieznacznie uległ zmianie ze strony Agrofarmy. Piłkarze zaczęli grać asekuracyjnie, broniąc korzystnego wyniku, co szybko się zemściło. Błędy w obronie przyniosły bramkę na 4:2 dla Galacticos, a jej strzelcem w 21 minucie był Rafał Biernacki.

Kontaktowego gola zdobył w 25 minucie Mateusz Jędrzejewski. Z przebiegu spotkania, wydawało się, że Gołaszewo traci siły, a błędy w obronie z minuty na minutę się potęgowały. Jednak w 28 minucie Marcin Kolasiński pięknym strzałem pokonał bramkarza z Izbicy i na tablicy widniała dwubramkowa przewaga Agrofarmy 5:3. Kolejne dwie bramki dla Galacticos strzelił Bartłomiej Mielczarek, pierwszą w 30, a drugą w 32. Przy wynikach 5:4 i 5:5 Paweł Komorowski oraz Łukasz Lewandowski nie wykorzystali dwóch przedłużonych rzutów karnych, po 5 faulach Galacticos. Na 50 sekund przed zakończeniem spotkania Paweł Komorowski strzelił swoja 5 bramkę w tym meczu. Wystarczyła chwila nieuwagi i 20 sekundach później był remis 6:6, a strzelcem gola był Tomasz Rybiński. Piłka po jego uderzeni po drodze trafiła w nogę piłkarza z Gołaszewa i zmylił golkipera. Tak, więc po bardzo dobrym i wyrównanym meczu obie drużyny podzieliły się punktami. Trochę szkoda kompletu punktów, po którym moja drużyna miałaby pewny awans na 4 miejsce w tabeli, a tak spadła na siódme.

Komplet wyników 6. kolejki:
Rzeżewo : Zjednoczeni Czerniewice 6:1
Rotacja : Saniko Włocławek 5:0 (walkower)

3. Michał Dziedzic – Kamiński - Banderoza - 11

W II lidze strzelono rekordową ilość bramek – 98. W ogóle ta kolejka obfitowała w rekordy w tej grupie rozgrywek. Sędziowie aż - 22 razy zmuszeni byli studzić ostre zapędy piłkarzy do fauli na parkiecie żółtymi kartkami. Z tego aż 5 piłkarzy zobaczyło je dwukrotnie w następstwie czego otrzymali czerwone kartki i musieli opuść boisko przed czasem.

Dwóch piłkarzy drużyny Vixa Team zostało wyrzuconych z boiska za dwie żółte kartki, byli to: Cezary Rybski (20’ i 26’) oraz Marcin Chaberski (39’ i 40”) w spotkaniu z drużyną Olimpic, mecz zakończył się wynikiem 3:9 dla Olimpic. Kolejnym graczem usuniętym z boiska był Daniel Walczak z Unii Choceń Juniorzy Starsi (25’ i 37’) w meczu z Optymistami, przegranym 0:12. Następny piłkarz to Wojciech Zieliński z ekipy UKS Kazimierz Kowal (22’ i 22’) w spotkaniu z Lubieniem Kujawskim, gdzie lider stracił punkty, remisując 3:3. Ostatnim ukaranym za dwie żółte kartki był Hubert Machalski z The Jokers (19’ i 28’) w spotkaniu z drużyną Strażak Nakonowo Stare, przegranym 4:6.

3. Rafał Lisota - BRÜGMANN - 14

W związku z tym, że czeka nas okres świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy rok, w rozgrywkach nastąpi świąteczna przerwa, która potrwa do 3 stycznia (sobota) 2015 roku.

Tak, więc w imieniu organizatora V edycji Choceńskiej Ligi Futsalu zapraszam po nowym roku kibiców i sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu od godz. 10:00.