Agrofarma Gołaszewo pokonała 10:3 Viessmann/Bomilla. 11. i 12. kolejka ChLF [zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
W minioną sobotę i niedzielę 24-25 stycznia 2015 roku rozegrano dwie kolejki spotkań w I i II lidze w V edycji ChLF. Łącznie w obu ligach strzelono 260 goli, sędziowie ukarali 24 piłkarzy żółtymi kartki oraz trzech czerwonymi.

W sobotniej kolejce w I lidze doszło do ciekawego rozstrzygnięcia. W 2. kolejce rundy rewanżowej strzelono 41 goli, a piłkarze zobaczyli tylko 8 żółtych kartek. Drugiej z rzędu porażki doznał lider Viessmann/Bomilla. Tym razem pogromcą lidera okazała się drużyna Agrofarmy Gołaszewo, która łatwo i wysoko pokonała pretendenta do tytułu mistrzowskiego 10:3 (3:2), tym samym udanie rewanżując się za przegraną w pierwszej rundzie 3:6. Katem dla drużyny Viessmann okazał się Paweł Komorowski, strzelec 5 bramek. W drugim ważnym dla układu tabeli spotkaniu doszło między ZRB Błaszczyk, a Galacticos Izbica. Do przerwy łatwe prowadzenie objęli piłkarze z Izbicy, strzelając 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić piłkarze ZRB, którzy szybko strzelili trzy gole. Jednak ostatnie zdanie należało do Galacticos. Przy stanie 3:4, w 33 minucie wynik podwyższył na 5:3 Roman Rybiński. W ostatniej minucie spotkania wynik ustalił Rafał Bobrowski. Ostatecznie na więcej bramek nie starczyło czasu. Po dobrym i zaciętym meczu, wicelider pokonał ZRB Błaszczyk 5:4 (4:0). Po drugiej z rzędu przegranej Viessmanna z Agrofarmą, tylko 2 punkty traci wicelider z Izbicy do lidera, a tym samym, walka o mistrzostwo w tej edycji ChLF staje się coraz ciekawsza. W kolejnych spotkaniach drużyna z Rzeżewa przegrała z Batorym Borzymie 2:7 (2:3), a Rotacja łatwo uporała się z Banderozą 7:3 (3:0).

Niedzielna kolejka również przyniosła ciekawe i zaskakujące rozstrzygnięcia dla układu tabeli w I lidze. Strzelono łącznie 29 goli, a sędziowie ukarali 3 piłkarzy żółtymi kartkami, w tym Michał Dziedzic-Kamiński z Banderozy został ukarany drugą żółtą kartką już po zakończonym meczu za niecenzuralne krytykowanie decyzji sędziego. Natomiast czerwoną kartką został ukarany w 20 minucie Mateusz Lewandowski z drużyny Viessmann-Bomilla.

Do najciekawszego spotkania doszło pomiędzy drużynami ZRB Błaszczyk - Rotacja. Aspirująca do tytułu mistrzowskiego Rotacja niespodziewanie, acz zasłużenie przegrała z niżej notowaną ekipą ZRB Błaszczyk 3:5 (1:0). Spotkanie toczyło się na wysokim poziomie w szybkim i emocjonującym tempie. Przez blisko całą pierwszą połowę na tablicy widniał remis, który jedna i druga drużyna mogła zawdzięczać swoim bramkarzom. W bramce ZRB Błaszczyk bronił Radosław Pawlak, a w Rotacji Tomasz Zieliński. Był to ich dzień. Dopiero w 18 minucie udało się pokonać golkipera ZRB przez najskuteczniejszego piłkarza Rotacji - Pawła Behlke, który po indywidualnej akcji zdobył prowadzenie dla swojej drużyny. Po przerwie decydująca o przebiegu dalszego spotkania okazała się 23 minuta. Dwie zabójcze kontry przeprowadzili piłkarze ZRB, strzelając dwa gole. Pierwszego zdobył Jacek Majewski, a drugiego Bartosz Śmigiel. Kolejne dwie bramki dla ZRB strzelił w 34 i 35 minucie duet Śmigiel i Majewski. W odpowiedzi gola kontaktowego dla Rotacji w 38 minucie strzelił Michał Malczak. Jednak szybka kontra po wznowieniu gry w tej samej minucie pozwoliła zapewnić pewne zwycięstwo dla ZRB Błaszczyk, strzelcem gola był Rafał Bobrowski. Wynik spotkania ustalił na 2 sekundy przez ostatnim gwizdkiem sędziów Piotr Gotłasz. Rezultat tego emocjonującego spotkania mógł być dużo wyższy, ale jak wspomniałem na wstępie, na drodze piłki do bramki stali dobrze spisujący się golkiperzy obu drużyn. W pozostałych spotkaniach, Agrofarma rozprawiła się z Banderozą 5:1 (2:0), a lider Viessmann-Bomilla pewnie pokonał Batory Borzymie 12:3 (4:1). Drużyna z Rzeżewa oddała walkowera wiceliderowi Galacticos Izbica.

11. kolejka
Viessmann - Bomilla - Agrofarma Gołaszewo 3:10 (2:3), Mariusz Cichowlas (1), Łukasz Ziółkowski (20), Sławomir Janowicz (36) oraz Paweł Komorowski 5 (32, 35, 37, 38, 39), Daniel Komorowski 2 (3, 24), Tomasz Lewandowski 2 (5, 18), Patryk Czarnecki (34);
Rzeżewo - Batory Borzymie 2:7 (2:3), Mateusz Mikorski (7), Ireneusz Kruger (19) oraz Łukasz Kmieć 2 (6, 38), Damian Wojnacki 2 (17, 29), Patryk Aleksiński 2 (22, 37), Marcin Adamowski (20);
ZRB Błaszczyk - Galacticos Izbica 4:5 (0:4), Rafał Bobrowski 2 (22, 40), Jacek Majewski (26), Bartosz Śmigiel (29) oraz Roman Rybiński (2, 10, 33), Bartłomiej Mielczarek (4), Mateusz Jędrzejewski (11);
Rotacja - Banderoza 7:3 (3:0), Piotr Gotłasz 3 (13, 28, 34), Paweł Behlke 2 (15, 32), Witold Jakubowski (19), Daniel Wesołowski(31) oraz Michał Dziedzic - Kamiński (22), Kamil Skibicki (27), Łukasz Pieńkowski (40)

12. kolejka
Rotacja - ZRB Błaszczyk 3:5 (1:0), Paweł Behlke (18), Michał Malczak (38), Piotr Gotłasz (40) oraz Jacek Majewski 2 (23, 35), Bartosz Śmigiel 2 (23, 34), Rafał Bobrowski (38)
Agrofarma Gołaszewo - Banderoza 5:1 (2:0), Tomasz Lewandowski (6), Paweł Komorowski 3 (18, 30, 37), Kamil Skibicki (28, samobójcza) oraz Kamil Malinowski (34);
Viessmann - Bomilla vs. Batory Borzymie 12:3 (4:1), Mariusz Gawroński 5 (13, 17, 27, 36, 39), Mariusz Cichowlas 3 (3, 7, 40), Bartłomiej Budziszewski 2 (21, 32), Ryszard Woliński (25), Łukasz Ziółkowski (31) oraz Dariusz Napora 2 (20, 38), Patryk Aleksiński (23);
Rzeżewo - Galacticos Izbica 0:5, walkower.

3. Baweł Behlke - Rotacja - 27

W II lidze rozegrano 12 i 13. kolejkę, w której strzelono łącznie 190 goli. Sędziowie ukarali 13 piłkarzy żółtymi kartkami, w tym Piotra Kołodziejczaka w 40’ Dawcy Punktów, za dwie żółte. Ponadto decyzją komisji sędziowskiej V edycji ChLF za rażące naruszenie regulaminu rozgrywek został zdyskwalifikowany do końca ligi za niesportowe zachowanie wobec sędziego piłkarz drużyny Futsal Team - Krystian Krajewski.

Niezmiennie na czele tabeli znajduje się drużyna UKS Kazimierz Wielki, która po dwóch wygranych powiększyła przewagę do 6 punktów nad drugą drużyną, z tym, że Boniewo ma do rozegranie zaległą. Ciekawostką jest szybka metamorfoza drużyny Strażak Nakonowo Stare, która w sobotę została rozgromiona 15:0 przez drużynę 4 FUN, aby w niedzielę wygrać w podobnym rozmiarze z Wolnymi Strzelcami 16:4.

3. Damian Wiśniewski - Boniewo – 31

Na 4. kolejkę rundy rewanżowej w I lidze oraz 14. w II lidze organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu już w najbliższą sobotę 31 tycznia 2015 roku od godz. 10:00. W meczu na szczycie dojdzie w spotkaniu pomiędzy zajmującą 3 miejsce Rotacją, a wiceliderem - Galacticos Izbica Kujawska oraz Agrofarma Gołaszewo – ZRB Błaszczyk. Oba spotkania są bardzo ważne dla dalszego układu tabeli, bo w przypadku przegranej drużyny Rotacji, a wygranej Agrofarmy, która ma zajmuje 4 miejsce ze stratą 2 punktów, to drużyny zamienią się miejscami.