Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Amerykańskie metody leczenia bezpłodności w Uzdrowisku Wieniec Zdrój

Andrzej Galczak
W podwłocławskim uzdrowisku oprócz dotychczasowego leczenia wielu schorzeń przygotowują się do pomocy w leczeniu bezpłodności.
W podwłocławskim uzdrowisku oprócz dotychczasowego leczenia wielu schorzeń przygotowują się do pomocy w leczeniu bezpłodności. Andrzej Galczak
W podwłocławskim uzdrowisku oprócz dotychczasowego leczenia wielu schorzeń przygotowują się do pomocy w leczeniu bezpłodności.

Blisko stuletnie Uzdrowisko Wieniec Zdrój w ciągu kilku minionych lat zmieniło się nie do poznania. W miejscu podupadającego ośrodka sanatoryjnego stoi teraz nowoczesny obiekt „Jutrzenka”. Również stare domy wczasowe przeszły generalny remont, aby dorównać komfortem „Jutrzence”. Warunki pobytu kuracjuszy znacząco się zmieniły. Unowocześniona została też baza zabiegowa i lecznicza. Jest też ogólnodostępny aquapark z kręgielnią oraz rozlewnia wody mineralnej.

Nieinwazyjne leczenie bezpłodności

Nie tylko kuracjusze tam zaglądają. Gdy dopisuje pogoda wielu mieszkańców Włocławka wybiera się do Wieńca Zdroju na piesze lub rowerowe wycieczki.

Zakończona przed dwoma laty budowa nie kończy jednak procesów inwestycyjny w tej miejscowości i rozwoju bazy leczniczej oraz jej kierunków?

- Trwają rozmowy z fachowcami, którzy zajmują się leczeniem bezpłodności kobiet - mówi Krzysztof Grządziel, właściciel uzdrowiska. - Nasze pacjentki chcemy leczyć stosując naturalną metodę jednego z amerykańskich profesorów. Podkreślam, że nie będą to działania inwazyjne. Poprzez specjalną dietę stosowaną przez dwoje partnerów dojdzie do skutecznego zapłodnienia. W USA jest to dość powszechny sposób. Podobna metoda leczenia bezpłodności jest stosowana również w niektórych polskich ośrodkach.

Domy dla seniorów z pełną opieką

Kolejny pomysł włocławskiego biznesmena, to budowa mieszkań dla seniorów, którzy często nie mają w nikim oparcia.

- Na terenie uzdrowiska mamy jeszcze teren, który na tą inwestycję mógłby być przeznaczony - dodaje Krzysztof Grządziel. - Będzie to kilkadziesiąt mieszkań dla ludzi, którzy na miejscu mieliby zapewnioną opiekę medyczną, otrzymywaliby także posiłki i mieli tam rozrywkę. Do ich dyspozycji byłoby wszystko, co zapewnia uzdrowisko.

O terminach biznesmen nie chce mówić. Wyjaśnia to problemami z brakiem dobrych fachowców, którzy mogliby zrealizować tę inwestycję.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [23.11.2017]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto