Anwil Włocławek - AZS Koszalin 63:84. Porażka na koniec sezonu 2014/15 [zdjęcia]

W Hali Mistrzów włocławskie Rottweilery zakończyli w tym sezonie swoją przygodę z koszykówką.

W ostatnim meczu 30. kolejki Tauron Basket Ligi sezonu 2014/2015 przegrali z AZS Koszalin 63:84, tym samym zakończyli rozgrywki w rundzie zasadniczej na 12 miejscu. Nikt ze znawców basketu nie krył, że to jest najgorszy w historii sezon w wykonaniu Anwilu.

W niedzielnym spotkaniu, mimo gorącego dopingu swoich wiernych kibiców, gospodarze musieli uznać wyższość drużyny przyjezdnej, w której wystąpili dwaj byli koszykarze Anwilu, Krzysztof Szubarga i Dante Swanson. Dla wszystkich była to „...Ta ostatnia niedziela...”! Od pierwszej do ostatniej kwarty podopieczni Konstantiniosa Flevarkisa kontrolowali przebieg spotkania, które ani przez moment nie było zagrożone. W całym spotkaniu włocławska drużyna prowadziła zaledwie przez 40 sekund. Pierwszą kwartę goście wygrali przewagą 9 punktów (14:23). Drugą kwartę dwoma punktami (15:17), a pierwszą połowę 29:40. W drugiej odsłonie goście szybko podwyższyli prowadzenie i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem (16:27). Pod koniec ostatniej kwarty trener Anwilu Marcin Woźniak pozwolił wystąpić na parkiecie juniorom. Jako pierwszy zameldował się Bartosz Jankowski, po nim wszedł Adrian Warszawski oraz Juliusz Barański, który zadebiutował w TBL.
Na kilka minut przed zakończeniem spotkanie grupa kibiców z Koszalina odśpiewała, "Wasz Anwil nigdy nie zginie!" Włocławscy kibice również nie byli gorsi i śpiewali, że „Nasz Anwil nigdy nie zginie…! oraz „Zarząd do dymisji…!” We włocławskiej koszykówce czas na zmiany i to jak najszybciej, począwszy od najbliższego poniedziałku!!!

Najlepszym koszykarzem AZS Koszalin był Ivan Radenović, który zdobył 15 punktów i siedem zbiórek oraz Devon Austin -14.
Najskuteczniejszym w Anwilu był zdobywca 19 punktów Chase Simon oraz Hrvoje Kovacević - 16.

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 63:84 (14:23, 15:17, 18:27, 18:17)
Anwil: Simon 19 (3), Kovacević 16 (2), Raczyński 8 (1), Wysocki 8 (1), Surmacz 5 (1), Witliński 4, Krajniewski 3 (1), Barański 0, Jankowski 0, Warszawski 0
AZS: Radenović 15, Austin 14 (2), Vrbanc 13 (2), Woods 12, Mielczarek 8 (2), Stelmach 6 (1), Swanson 6, Dąbrowski 5 (1), Pacocha 3 (1), Szubarga 2

Po ostatniej kolejce rundy zasadniczej TBL już się wszystko wyjaśniło. Wiadomo, kto, z kim zagra w fazie play-off!
PGE Turów Zgorzelec (1) – Trefl Sopot (8)
Stelmet Zielona Góra (2) – Asseco Gdynia (7)