Anwil Włocławek - BK Ventspils 84:71 - 8. kolejka Ligi Mistrzów [zdjęcia]

W środę 12 grudnia 2018 roku o godz. 18:30 w 8. kolejce koszykarskiej Ligi Mistrzów Anwil Włocławek pokonał mistrza Łotwy BK Ventspils 84:71.

W środowym pojedynku włocławskie Rottweilery w Hali Mistrzów udanie zaprezentowali się swoim kibicom po dłuższej przerwie w meczu z mistrzem Łotwy BK Ventspils. Przed tym spotkaniem obie drużyny zgromadziły identyczny bilans wygranych i przegranych. W pierwszym spotkaniu Anwil rozgromił na wyjeździe Ventspils różnicą 21 punktów. Podopieczni Igora Milicicia chcą przybliżyć swoje szanse na grę w kolejnej fazie musieli wygrać to spotkanie. Więc od pierwszej piłki wyszli na parkiet skoncentrowani w obronie i ataku. Goście nie potrafili w pierwszej kwarcie znaleźć sposobu na grę gospodarzy, przegrywając wysoko tę kwartę 14 punktami 23:9.

W drugiej kwarcie podopieczni Robertsa Stelmahersa poprawili grę ofensywie i zmniejszyli straty o 4 oczka, ale to gospodarze schodzili na przerwę do szatni z 10 punktową zaliczką, prowadząc 43:33. Po przerwie ponownie pokaz gry dali koszykarze Anwilu wygrywając trzecią odsłonę 9 punktami, osiągając prowadzenie 19 oczkami 63:44.

Ostatnia kwarta dla Rottweilerów, to trzymanie ręki na pulsie i kontrola wyniku. Ostatecznie czwartą kwartę wygrali przyjezdni 6 punktami 21:27. Tak, więc Anwil nie zmarnował szansy na własnym parkiecie, pokonując w ważnym meczu łotewskiego mistrza BK Ventspils 13 punktami 84:71. Dla Anwilu była to piąta z rzędu wygrana, biorąc pod uwagę EBL i Ligę Mistrzów. Podopieczni Milicicia z bilansem 4:4 umocnili się na czwartej pozycji z wielkimi szansami na awans do następnej fazy rozgrywek w Lidze Mistrzów Europy.

Anwil Włocławek - BK Ventspils 84:71 (23:9, 20:24, 20:11, 21:27)
Anwil Włocławek: A. Broussard 12 (2), V. Lichodiej 11 (1), J. Zyskowski 11, Sz. Szewczyk 11 (3), M. Kostrzewski 9, N. Marković 9 (1), M. Michalak 9 (1), J. Sobin 6, Ch. Simon 3 (1), I. Wadowski 3.
BK Ventspils: I. Jakovics 21 (4), A. Johnson 14 (4), R. Zakis 10, A. Beane 9 (1), J. Berzins 9 (1), J. Arledge 4, O. Drame 2, M. Jurevicius 2.

Przed Anwilem dwa wyjazdowe spotkania. Pierwsze już w sobotę 15 grudnia o godz. 12:35 w 10. kolejce rundy zasadniczej EBL z MKS Dąbrowa Górnicza, transmisja na żywo w TV Polsat Sport. Następnie w 9. kolejce rundy rewanżowej Ligi Mistrzów na wyjeździe zagra we wtorek 18 grudnia o godz. 17:00 z BC Niżny Nowogród.

Do Hali Mistrzów Rottweilery wrócą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w hicie kolejki EBL w meczu z Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Transmisję z meczu na żywo od godz. 16:05 pokaże Polsat Sport.

Konferencja po meczu Anwil Włocławek - BK Ventspils 84:71 Igor Milicić i Aaron Broussard