Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 54:59. Mecz o brązowy medal mistrzostw Polski 2016 [wideo]

redakcja
W pierwszym spotkaniu o 3. miejsce w TBL Anwil Włocławek przegrał z Energę Czarnymi Słupsk

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 54:59 (6:14, 12:10, 19:15, 17:20)
STATYSTYKI

ANWIL: Jelinek 25 (2), Łączyński 12 (3), Bristol 5, Diduszko 4, Dmitriew 3 (1) oraz Stelmach 2, Tomaszek 2, Andjusic 1, Chyliński 0.
CZARNI: Mbodj 13, Surmacz 12 (2), Blassingame 12 (4), Harper 4, Seweryn 1 oraz Cesnauskis 6 (2), Jackson 6, Mokros 3, Campbell 2

Stan rywalizacji do 2 zwycięstw 0:1
Drugi mecz w środę w Słupsku (18:15). Ewentualnie 3. decydujący o medalu zaplanowano na sobotę 4 czerwca (18)

Wkrótce więcej, relacja i m. in. wideo z konferencji

Trener Igor Milicić i David Jelinek po meczu nr 1 - mecz o 3 miejsce w TBL Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 54:59

Trener Donaldas Kairys Jerel Blassingame po meczu nr 1 o trzecie miejsce w TBL Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 54:59

Skrót meczu

Anwil dobrze bronił, ale zupełnie zapomniał o ataku. Zwłaszcza w feralnej pierwszej kwarcie, a której trafił tylko trzy rzuty (dwa Dawid Jelinek i jeden Kamil Łączyński). Prawie 5 mi. stojący ludzie (co jest tradycją we Włocławku) czekali, aż Anwil zdobędzie pierwsze punkty. Na szczęście, Czarni również nie byli skuteczni, stąd przewaga nie była aż tak druzgocąca. Później klasę pokazał Jelinek (8/16 z gry, 4 zbiórki), który tylko w 3. kwarcie zdobył 11 z 19 pkt. całej drużyny. To właśnie dzięki jego akcji z faulem po raz pierwszy zrobił się remis (29:29).
Dwie "trójki" w rzędu Łączyńskiego (5 asyst) znów doprowadziły do remisu (51:51). Anwil miał 12 sek. na doprowadzenie do dogrywki. Andjusic zdecydował się na penetrację, chcąc pod koszem oddać piłkę do Jelinka, ale przy tym nadepnął na linię i sędziowie odgwizdali błąd i było po meczu.
Więcej w poniedziałkowej Gazecie Pomorskiej.