Anwil Włocławek - MHP Riesen Ludwigsburg 74:87 w 11. kolejce Ligi Mistrzów [zdjęcia część II]

Anwil Włocławek przegrał z MHP Riesen Ludwigsburg 74:87 w 11. kolejce Ligi Mistrzów. Zobaczcie drugą część zdjęć z meczu

Niestety podopieczni Igora Milicicia pokazali się ze złej strony. Pokazali jak nie należy walczyć o punkty dające awans do kolejnej rundy rozgrywek. W tym meczu były dwa różne oblicza włocławskich koszykarzy.

Przypomnę, że w rundzie zasadniczej trzy miesiące temu Anwil pokonał w Niemczech Riesen ośmioma punktami 93:85. Wydawało się, że we Włocławku nasi koszykarze postawią przysłowiową kropkę na „i”, takie wrażenie można było odczuć po pierwszej wygranej kwarcie 25:22. Kolejna odsłona gry pokazała, że mecz jest pod kontrolą Anwilu, który dołożył kolejne punkty i schodził na przerwę z dziewięcio punktową zaliczką, prowadząc 47:38. To było te dobre i pozytywne oblicze włocławskiej drużyny

Po przerwie na parkiecie zagrał ten drugi, zły i nieporadny Anwil. Dla kibiców było to koszmarne widowisko. Mnożyły się nieporadne i bezmyślne straty, niecelne rzuty, czy to z półdystansu czy dystansu, a nawet bezpośrednio pod koszem. Natomiast goście grali jak z nut, kończąc swoje akcje rzutami punktowymi, odrabiając wszystkie straty z pierwszej połowy. Ostatecznie trzecią kwartę Anwil przegrał 9 punktami, a na tablicy widniał remis 64:64.

To nie był jeszcze koniec marzeń o wygranej w tym spotkaniu, ale kluczem do do wygranej była zdecydowana poprawa gry na całej szerokości parkietu. Niestety, tak nie było, a goście z minuty na minutę byli skuteczniejsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

Ostatecznie ostatnią odsłonę zdominowali goście zza Odry, którzy z przewagą 13 punktów wygrali tę kwartę 10:23, a cały mecz 74:87. Anwil w fatalnym stylu przegrał ten mecz we własnej hali. Czy ta porażka już definitywnie pozbawiła podopiecznych Igora Milicicia szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek? Czas pokaże. Dopóki piłka w grze każde rozstrzygnięcie na korzyść Anwilu jest możliwe.

Przed drużyną z Włocławka jeszcze trzy spotkania w Lidze Mistrzów:
22 stycznia w Hiszpanii z liderem grupy Ucam Murcia
30 stycznia w Hali Mistrzów z tureckim BK Banvit Bandirma
5 lutego we Francji z MSB Sarthe Le Mans.

Anwil Włocławek - MHP Riesen Ludwigsburg 74:87 (25:22, 22:16, 17:26, 10:23)

Anwil Włocławek: W. Lichodiej 19 (3), N. Marković 11 (1), Ch. Simon 10 (2), V. Mihailović 9 (1), J. Zyskowski 7, J. Sobin 6, M. Michalak 5 (1), A. Brousard 2, M. Kostrzewski 2, Sz. Szewczyk 2, K. Łączyński 1.

MHP Riesen: M. Knight 27 (1), K. Martin 18 (1), O. Klassen 17, A. Best 6 (2), D. Sabeckis 5 (1), Ch. von Fintel 5 (1), D. McCray 3 (1), A. Waleskowski 2, Q. Emanga 0, A. Hukporti 0, K. Klein 0.

W najbliższą sobotę 19 stycznia o godz. 12:40 (transmisja na żywo Polsat Sport) we własnej hali Rottweilery zmierzą się z Asseco Arka Gdynia. W 1. kolejce rundy zasadniczej EBL 7 października 2018 roku w Gdyni Anwil uległ Asseco 9 punktami 98:89. Czas na pierwszy rewanż rundy zasadniczej.

8. Riesen Ludwigsburg 11 14 -58

Konferencja prasowa po meczu Anwil Włocławek - MHP Riesen Ludwigsburg 74:87. Igor Milicić i Walerij Lichodiej