Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 w meczu 25. kolejki EBL. 5 porażka w Hali Mistrzów [zdjęcia, wideo]

Jj/jp
Anwil Włocławek przegrał w Hali Mistrzów z MKS Dąbrowa Górnicza. Zobaczcie zdjęcia.

Konferencja po meczu Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 25. kolejka EBL, Igor Milicić i Jarosław Zyskowski

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 (25:20, 11:20, 15:15, 26:24)
ANWIL: Almeida 16, 7 zb., Zyskowski 14 (2), 8 zb., Sobin 12, Lichodiej 9 (1), Łączyński 0 oraz Broussard 11 (2), Simon 11 (1), Ignerski 2, Szewczyk 2, Wadowski 0.
MKS: Melvin 25 (4), 10 zb., Wojciechowski 11, De Leon 11 (1), 6 as., Richardson 5 (1), Gabiński 2 oraz Zębski 14, Deng 11 (1), Dawdo 0, Stryjewski 0, Kobel 0.

Anwil Włocławek zakończył cykl 5 z rzędu meczów EBL w Hali Mistrzów.
Włocławianie w sobotę przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza. To 6 porażka w sezonie Anwilu, a 5 w Hali Mistrzów!

Anwil przewagę wypracował sobie w połowie 1. kwarty. Wtedy jedną z piękniejszych asyst w meczu popisał się Michał Ignerski do Josipa Sobina. Jeszcze w tej samej kwarcie wracający po 13 latach do Anwilu zdobył swoje pierwsze punkty w lidze.

Był jednak problem z powrotem do obrony, a ten element jest niezwykle ważny z grającym jeden z szybszych basketów EBL MKS. Obie drużyny pozwalały sobie na sporo szaleństwa, co przyniosło aż 10 przechwytów z oby stron. Minimalną przewagę)6-4) miał w tym elemencie Anwil i dzięki temu prowadził kilkoma punktami.

Szybka bieganina bardzo pasowała zwłaszcza Clevelandowi Melvinowi, który w 12 minucie miał już 16 pkt na koncie. Grający bez kompleksów goście nie zamierzali ustępować i po efektownej akcji z faulem Wojciechowskiego był remis 28:28 w 15. minucie. Później MKS wygrywał nawet 32:38, a gospodarze mieli spore kłopoty w ataku.

Po przerwie dwiema akcjami popisał się mało widoczny wcześniej Jarosław Zyskowski i Anwil błyskawicznie odzyskał prowadzenie. Włocławianie przede wszystkim poprawili obronę i rozpoczęli od serii 9:0. Znowu jednak nie potrafili wykorzystać własnych przewag i dali się wciągnąć w nerwową, spontaniczną grę, w której lepiej czuł się MKS. Pod koniec kwarty goście prowadzili 50:53 po akcjach Mateusza Zębskiego (świetne 6/8 z gry). Kiepska skuteczność z dystansu (6/27, czyli zaledwie 22 proc.) oraz 16 strat w trzy kwarty - to były największe problemy mistrzów Polski.

W ostatniej kwarcie przełamali niemoc za 3 Zyskowski, Broussard za 3 (61:59). Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Znowu Zębski dokuczał Anwilowi, po jego przechwycie było 65:68, a na 90 sekund przed końcem 67:73 po 3 Richardsona. Hala Mistrzów ucichła. Jeszcze był cień szansy po banalnych błędach De Leona w ostatniej minucie, ale ostatecznie Anwil nie dał rady.

W spotkaniu 25. kolejki EBL ponownie w Anwilu Włocławek zadebiutował Michał Ignerski.
39-latek rozegrał 7 minut, zdobył 2 punkt i zanotował 3 zbiórki i 2 asysty.

Kolejny mecz Anwil Włocławek na wyjeździe ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Spotkanie 10 kwietnia rozpocznie się o godzinie 17:45.

Jacek Winnicki: Wydaje mi się, że to było super widowisko. Wydaje mi się, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Mimo że włocławek prowadził 19 minut my 17. Anwil gra w ten sposób, że gra bardzo agresywnie w końcówce. Chciałbym podziękować moim zawodnikom za walkę, wkładają ogromne serce w grę. Dzięki tej determinacji Ci zawodnicy, którzy nie są jeszcze na salonach koszykarskich, ale bardzo chcą się tam dostać.

Mateusz Zębski: Chciałbym podziękować trenerom. Dla nas bardzo ważne zwycięstwo w walce o play off, choć wielu nas skreśliło z tej walki pokazaliśmy, że ciągle jesteśmy w grze i będziemy walczyć.

Igor Milicić: No tak jak łatwo było mówić po ostatnim meczu, teraz jest bardzo ciężko skomentować. To się powtarza mamy spore problemy, kiedy gramy z niskim składem przeciwnika. Gratulacje dla zespołu z Dąbrowy. Oni zagrali swoją koszykówkę a my się nie dopasowaliśmy. Mam wielkie pretensje. Myślimy, że jesteśmy lepsi niż jesteśmy! Jesteśmy w Anwilu, który jest potęgą i trzeba to szanować. Jeśli tego nie zmienimy będzie ciężko w najważniejszej fazie sezonu

Jarosław Zyskowski: Ciężki mecz. Nie zrealizowaliśmy tego co przekazali nam trenerzy.

Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka chce zmian:
Czas na reakcję. Przecież wszyscy jesteśmy Głodni Zwycięstw! Pojedyncze porażki nie bolą i zdarzają się każdej drużynie. Ale seria słabych spotkań Anwilu zmusza do działania. Może impuls z zewnątrz wpłynie na większe zaangażowanie i wolę walki. W poniedziałek złożony zostanie wniosek o zwołanie posiedzenia Rady Nadzorczej KK Włocławek w trybie nadzwyczajnym i odwołanie jej Przewodniczącego.

Konferencja po meczu Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 25. kolejka EBL, Jacek Winnicki i Mateusz Zębski