Anwil Włocławek - MSB Sarthe Le Mans 76:64 [zdjęcia kibiców]

Wojciech Nawrocki
W środę 21 listopada 2018 r o godz. 18:00 we włocławskiej Hali Mistrzów Anwil pokonał w 7. kolejce Ligi Mistrzów drużynę mistrza Francji MSB Sarthe Le Mans 76:64.

Pierwsza wygrana w Lidze Mistrzów we włocławskiej hali bardzo cieszy kibiców i działaczy włocławskiego klubu, a tym samym jest dobrym prognostykiem w dalszej rywalizacji Anwilu w tej klasie rozgrywek. Dzięki bardzo dobrej grze w defensywie podopieczni Igora Milicicia zapewnili sobie zwycięstwo z mistrzem Francji Le Mans. W drużynie Anwilu nie mógł wystąpić kontuzjowany Walerij Lichodiej, którego zastąpił z dobrym skutkiem Nikola Marković.

W Hali Mistrzów ponad 3010 kibiców swoim głośnym i oszałamiającym dopingiem niosła gospodarzy do historycznego sukcesu. Włocławska drużyna na półmetku grupowych rozgrywek ma jak na swoje możliwości dobry bilans, na siedem spotkań trzy zwycięstwa i cztery porażki, a co za tym idzie mam duże szanse na awans do fazy play off.

Pierwsza kwarta zakończyła się 2 punktowym prowadzeniem Anwilu 16:14. W drugiej włocławscy koszykarze dorzucili kolejne punkty, wygrywając kwartę 5 punktową przewagą 20:15, czym schodząc do szatani zapewnili sobie 7 punktową przewagę 36:29.

W drugiej odsłonie podopieczni Milicicia nie zwalniali tępa gry, zdobywając przy oszałamiającym dopingu kibiców raz za razem kolejne punkty. Co prawda goście odrobili minimalnie stratę o 1 punkt, ale i tak przegrywali po trzeciej kwarcie 59:53. W decydującej o końcowym wyniku kwarcie Rottweilery dorzucili kolejne punkty, tym samym pozbawiając złudzeń o wygranej mistrzów Francji. Ostatnia kwarta zakończyła się zwycięstwem 17:11, a całe spotkanie 76:64. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Anwilu Igor Milicić podziękował włocławskim kibicom, za ich gorący i głośny doping, którzy tym samym mieli swój udział w tym zwycięstwie.

Anwil Włocławek - MSB Sarthe Le Mans 76:64 (16:14, 20:15, 23:24, 17:11)

Anwil Włocławek: Ch. Simon 16 (4), Sz. Szewczyk 11 (3), J. Sobin 10, N. Marković 9 (1), J. Zyskowski 9 (1), M. Michalak 7, K. Łączyński 7 (1), M. Kostrzewski 4, A. Broussard 3 (1), I. Wadowski 0, J. Parzeński 0.

MSB Sarthe Le Mans: P. Cornelie 17 (3), V. Bigote 14, W. Yeguete 12, R. Hendrix 8, M. Thompson 8 (2), T. Tarpe 5 (1), J. Tabu 0, J. Eyoum 0.

Drużynę Anwilu zobaczymy we włocławskiej Hali Mistrzów dopiero 12 grudnia o godz. 18:30 w meczu rundy rewanżowej Ligi Mistrzów z drużyną mistrza Łotwy BK Ventspils, którą pokonał na wyjeździe 99:78. Jednak wcześniej włocławianie zagrają w rundzie zasadniczej EBL już 24 listopada o godz. 12:40 w Warszawie z Legią oraz 8 grudnia o godz. 19:00 w Krośnie z Miastem Szkła.

Konferencja prasowa po meczu Anwil Włocławek - MSB Sarthe Le Mans 76:64 w 7. kolejce Ligi Mistrzów. Igor Milicić i Szymon Szewczyk

Konferencja prasowa po meczu Anwil Włocławek - MSB Sarthe Le Mans 76:64 w 7. kolejce Ligi Mistrzów. Eric Bartecheky i Terry Tarpey