Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec 98:74 w 19. kolejce Energa Basket Liga [zdjęcia]

WN
W ataku na kosz Turowa z piłką Jaylin Airington, blokuje dostęp do kosza Kacper Borowski Wojciech Nawrocki
Anwil Włocławek pokonał w 19. kolejce rundy rewanżowej Energa Basket Liga Turów Zgorzelec 24 punktami, a tym samym zrewanżował się z naddatkiem za październikową porażkę w Zgorzelcu 3 punktami.

Była to kolejna wygrana podopiecznych Igora Milicicia w tym sezonie. Nadal „Twierdza Włocławek” pozostaje niezdobyta! W Anwilu zadebiutował nowy koszykarz Quinton Hosley, któremu trener dał szansę wystąpić na parkiecie przez blisko 16,32 minuty. Gospodarze niesieni nieziemskim dopingiem 3500 kibiców od pierwszej minuty pokazali przyjezdnym gdzie jest ich miejsce, momentami goście byli bezradni. Rottweilerom wychodziło wszystko, szybkie ataki, rzuty z dystansu, zbiórki w obronie i ataku, a przedniej marki wsad Ivana Almeidy z ostatnią syreną pierwszej kwarty rozpalił włocławskich kibiców do czerwoności.

Pierwsza kwarta zakończyła się 12 punktowym prowadzeniem Anwilu 31:19. W drugiej kwarcie goście zdobyli się na zmniejszenie strat, ale i tak nie dali rady dogonić rozpędzonych gospodarzy. Ostatecznie drugą kwartę Anwil przegrał 3 punktami, ale schodził na przerwę z 9 punktową zaliczką 45:36. Trzecia i czwarta kwarta to bezwzględne panowanie na całym parkiecie. Goście momentami byli bezradni, a Rottweilery dziurawili kosz za koszem. Tak, więc w ostatnie kwarcie trener Milicic dał zagrać wszystkim podopiecznym. Najwyższe prowadzenie Anwilu wyniosło 26 punktów. Ostatecznie gospodarze wygrali całe spotkanie 24 punktami. Dużo nie brakowało aby po raz kolejny pękła „100” w Hali Mistrzów. Ostatecznie Anwil udanie zrewanżował się zgorzelczanom 98:74. Aż pięciu koszykarzy gospodarz przekroczyło dwucyfrową zdobycz punktową.

Najskuteczniejszym koszykarzem w ekipie gospodarzu był Ivan Almeida, zdobywca 17 punktów, 8 zbiórek, 3 asyst, 3 przechwytów oraz 2 super wsadów. Do Ivana dołączył Josip Sobin – 14 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i 3 bloki. W drużynie Turowa najskuteczniejszym był Kacper Borowski, zdobywca 17 punktów oraz Cameron Ayers – 15 punktów.

Anwil włocławek - Turów Zgorzelec 98:74 (31:19, 14:17, 26:18, 27:20)

Anwil Włocławek:** J. Almeida 17, 8 zb., 3 as., 3 przechwyty i 2 super wsady, J. Sobin 14, 4 zb., 3 as., 3 bloki, P. Leończyk 12, J. Zyskowski 12, Sz. Szewczyk 12 (1), A. Delas 9 (3), K. Łączyński 3 (1), 8 as., 4 zb., Q. Hosley 8, 4 as., 2 przechwyty, M. Nowakowski 7 (1), 4 zb., 3 przechwyty, J. Airington 4, 5 as., R. Komenda 0, D. Ciesielski 0.

Turów Zgorzelec: K. Borowski 17, C. Ayers 15 (3), B. Waldow 10, 11 zb., J. Jarecki 10, R. Camphor 9 (1), 8 as., B. Bochno 4, J. Patoka 4, 6 zb., K. Petrukonis 3, J. Koelner 2, M. Lichnowski 0.

Najbliższe spotkanie w Hali Mistrzów Anwil rozegra dopiero za miesiąc, dokładnie 6 marca 2018 roku o godz. 18 z drużyna MKS Dąbrowa Górnicza. Będzie to kolejna okazja do rewanżu za przegraną w październiku na Śląsku 2 punktami 84:86.

Teraz przed Rottweilerami udział w finałowym turnieju Pucharu Polski, który odbędzie się w warszawskiej Arenie Ursynów w dniach 15 do 18 lutego, w którym zagra osiem drużyn PLK. W czwartek 15 lutego zmierzą się: MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Turów Zgorzelec, Anwil Włocławek – Asseco Gdynia, a w piątek 16 lutego: Polski Cukier Toruń – TBV Start Lublin oraz Stelmet Enea BC Zielona Góra z Legią Warszawa. W sobotę zostaną rozegrane półfinały, a w niedziele finał.