Anwil Włocławek - Polpharma [relacja, zdjęcia, wideo]

Marcin Gołembiewski
Koszykarze włocławskiego Anwilu wygrali trzeci mecz w Tauron Basket Lidze. Dzisiaj, podopieczni trenera Emira Mutapcicia pokonali zdobywców Superpucharu Polski, Polpharmę Starogard Gdański 83:67.

Tak świetnego początku meczu we włocławskiej Hali Mistrzów mało kto się spodziewał. Gospodarze, którzy przystąpili do tego spotkania bez kontuzjowanego Seida Hajricia, rozpoczęli mecz od prowadzenia 10:0, a potem po punktach Majewskiego, Edwardsa, Lewisa i Nowakowskiego było 19:4. Gospodarzom wychodziło w pierwszej kwarcie niemal wszystko, w przeciwieństwie do Polpharmy, która miała fatalną skuteczność w rzutach z gry. Brakowało szybkiego powrotu do obrony po niecelnych rzutach. Polpharma drugą kwartę rozpoczęła od zdobycia czterech punktów z gry, ale przewaga zespołu włocławskiego nadal wynosiła szesnaście punktów. Włocławianom zaczęła szwankować skuteczność. Rezerwowi Anwilu grali znacznie słabiej w obronie, przez co trener Emir Mutapcic szybko zmuszony był do wzięcia przerwy.
WIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ ANWIL - POLPHARMA - KLIKNIJ TUTAJ
Po przerwie, znakomita akcja Allena, który równo z syreną oznajmiającą koniec czasu 24 sekund trafił za dwa punkty. Po punktach Metelskiego i Hicksa, przewaga Anwilu zmalała do jedenastu punktów (było 30:18). W grze Anwilu widać było spore zagubienie, włocławianie popełniali sporo prostych strat, a po dwóch celnych rzutach osobistych Michaela Hicksa było już tylko 30:21, zaś po trójce Weedena zrobiło się 30:26. Po punktach Allena i Edwardsa, Anwil odskoczył na sześć punktów i wygrał pierwszą połowę 34:28.
Goście zwietrzyli swoją szansę, że we Włocławku można powalczyć o zwycięstwo. Do remisu 36:36 doprowadził rzutem zza linii 6.75 m Grzegorz Arabas. Gospodarzy ten fakt jednak nie załamał, a wręcz przeciwnie - tylko zmotywował, bo Anwil bardzo szybko rzucił dziesięć punktów, a po trzech kwartach nadal prowadzili różnicą sześciu punktów.
W czwartej kwarcie wszystko jednak wróciło do normy, Anwil znów zaczął odskakiwać rywalowi i pod koniec meczu znów przewaga punktowa włocławian wynosiła dwadzieścia punktów (było 81:61). Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 83:67.
Już w najbliższą środę, Anwil Włocławek zagra w wyjazdowym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg, początek spotkania o godzinie 19.00.
Tauron Basket Liga - 5. kolejka - 23.10.2011 r.ANWIL WŁOCŁAWEK

83POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 67[24:6, 10:22, 21:21, 28:18]
ANWIL: Edwards 26 (10 zb.), Allen 16 (1x3), Szubarga 13 (3x3), Majewski 7 (5 zb.), Lewis 6 (8 zb.) - Berisha 9 (1x3), Nowakowski 2, Sokołowski 2, Wołoszyn 2, Pietrzak, Maciejewski, Glabas. Trener: Emir Mutapcic.
POLPHARMA: Arabas 16 (1x3), Hicks 9 (2x3), Śnieg 2, Simmons 2, Wall - Weeden 22 (4x3), Metelski 11 (6 zb.), Dąbrowski 3 (1x3, 7 zb.), Gilmore 2, Radomski, Paul, Neumann. Trener: Zoran Sretenović.
Sędziowali: Trawicki (Szczecin), Zalewski (Poznań), Liszka (Szczecin). Komisarz PLK: Lembrych.

1
Tauron Basket Liga - wyniki 5. kolejkiŁKS Łódź - Kotwica Kołobrzeg 87:94Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot

73:72Siarka Tarnobrzeg - Śląsk Wrocław

77:76AZS Koszalin - Zastal Zielona Góra

83:91PBG Basket Poznań - Politechnika Warszawska 80:68
TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO MECZ
Anwil - Polpharma 83:67 (24:6, 10:22, 21:21, 28:18)
ANWIL: Dardan Berisha 9, Marcin Nowakowski 2, Krzysztof Szubarga 13, John Allen 16, Bartłomiej Wołoszyn 2, Michał Pietrzak, Łukasz Majewski 7, Kamil Maciejewski, Wojciech Glabas, Michał Sokołowski 2, Corsley Edwards 26, Nick Lewis 6. POLPHARMA:  Michaels Hicks 9, Daniel Wall, Tomasz Śnieg 2, Piotr Dąbrowski 3, Brian Glimore 2, Adam Metelski 11, Jeremy Simmons 2, Grzegorz Arabas 16, Szymon Radomski, Łukasz Paul, Dawid Neumann, Tony Weeden 22. Sędziują: Tomasz Trawicki, Andrzej Zalewski, Wojciech Liszka. Komisarz: Marek Lembrych.
IV kwarta 18:18W 36 minucie po trafieniu Allena włocławianie wygrywali 68:61. Na 3 minuty do końca meczu poważny cios wymierzył gościom Krzysztof Szubarga, który trafił za 3 punkty, a następnie przechwycił piłkę. Podczas kontry faulowany był Dardan Berisha, który dorzucił z linii wolnych 2 punkty. W 38 minucie Anwil prowadził już 19 punktami - 80:61. Polpharma nie potrafiła odrobić tej wysokiej przewagi i przegrała we Włocławku 67:83.
III kwarta 21:21W 23 minucie z 18-punktowej przewagi Anwilu z pierwszej kwarty nie było już śladu, bowiem Grzegorz Arabas doprowadził do remisu (36:36). Anwil szybko się otrząsnął i w ciągu 3 minut rzucił 10 punktów. Po trafieniu za 3 punkty Johna Allena włocławianie prowadzili 50:43. Ostatecznie zakończyli kwartę zwycięstwem 55:49.
Punkty po 3. kolejceANWIL: Dardan Berisha 5, Marcin Nowakowski 2, Krzysztof Szubarga 5, John Allen 12, Bartłomiej Wołoszyn 2, Łukasz Majewski 7, Corsley Edwards 17, Nick Lewis 5.POLPHARMA: Michaels Hicks 9, Tomasz Śnieg 2, Brian Glimore 2, Adam Metelski 6, Jeremy Simmons 2, Grzegorz Arabas 14, Tony Weeden 14.
II kwarta 10:22W drugiej kwarcie role się odwróciły. Tym razem Anwil miał trudności ze zdobywaniem punktów. Starogardzianie w ciągu 3 minut zdobyli ich 9, Anwil o 5 mniej (28:15). Włocławianie często faulowali w tej części meczu. Polpharma więc po każdym przewinieniu rywala otrzymywała szansę na zdobycie łatwych punktów z linii rzutów wolnych. Po skutecznej akcji pod koszem Adama Metelskiego przewaga włocławian stopniała do 7 punktów (30:23), a po „trójce" Michaela Hicksa było już 30:26. Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobył Corsley Edwards i ustalił wynik na 34:28. Podopieczni EmiraMutapcicia zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć o tym fragmencie meczu, bowiem przegrali tę kwartę 10:22.
Punkty po 2. kwarcieANWIL: Dardan Berisha 2, Marcin Nowakowski 2, Krzysztof Szubarga, John Allen 8, Bartłomiej Wołoszyn 2, Łukasz Majewski 4, Corsley Edwards 11, Nick Lewis 5.POLPHARMA: Michaels Hicks 6, Tomasz Śnieg 2, Brian Glimore 2, Adam Metelski 6, Grzegorz Arabas 4, Tony Weeden 8.
I kwarta - 24:6Anwil Włocławek rozpoczął to spotkanie bardzo dobrze, bowiem po 4 minutach gry włocławianie wygrywali już 10:0! Niemal każdy rzut gospodarzy trafiał do kosza. Polpharmy Starogard Gdański przez 7 minut pierwszej kwarty mieli na swoim koncie jedynie 2 punkty. Włocławianie wciąż powiększali przewagę. Po efektownej akcji Marcina Nowakowskiego Anwil wygrywał 19:4. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 24:6.PunktyANWIL: Dardan Berisha 2, Marcin Nowakowski 2, John Allen 4, Łukasz Majewski 4, Corsley Edwards 9, Nick Lewis 3.POLPHARMA: Tomasz Śnieg 2, Grzegorz Arabas 4.