Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 85:83. Anwil zagra o złoto! Półfinał EBL - mecz nr 5 [relacja, zdjęcia, wideo]

Online
Anwil Włocławek, Stelmet Zielona Góra zagra w finale Energa Basket Ligi.

Igor Milicić i Kamil Łączyński po 5. Meczu półfinału EBL

Trener Andrei Urlep i Łukasz Koszarek po mecz nr 5 półfinał EBL

Takimi meczami przechodzi się do historii. Do 33 minuty finał dla Stelmetu wydawał się pewny. Rywal grał od początku mądrze, spokojnie i skutecznie. Pod wodzą precyzyjnego jak chirurg Łukasza Koszarka. Kapitalny mecz rozgrywał Zamojski - w obronie wyłączył Almeidę, sam trafiał za 3. Mistrzowie Polski prowadzili momentami 20 punktami. Na początku ostatniej kwarty włocławianie wydawali się pogodzeni z losem. Wtedy trener Igor Milicić poprosił o czas, obniżył skład i krzyknął: - chcę przechwytów!

Anwil Włocławek w finale mistrzostw Polski 2018! Szał radości kibiców i koszykarzy na parkiecie [zdjęcia]

Ostatnia minuta to horror. Wielkim bohaterem znowu był Kamil Łączyński, który zebrał kluczową piłkę w ataku i trafił dwa wolne. Stelmet miał 10 sekund, ale świetnie wybroniona akcja zmusiła Savovicia do rzutu rozpaczy. NIE TRAFIŁ! Kibice oszaleli z radości, choć byli też tacy, którzy wcześniej wyszli z hali.

Teraz będą tego żałować do końca kibicowskiego życia, bo to jedna z najbardziej niezwykłych końcówek meczu w historii ligi. Setki fanów przez wiele minut po meczu tańczyło z koszykarzami na parkiecie. Anwil w finale zagra o złoto ze Stalą Ostrów. Pierwszy mecz w czwartek o godz. 20.00. Stelmetowi został mały finał o brąz z Polskim Cukrem Toruń. Pierwszy mecz w niedzielę w Zielonej Górze.

Wideo. NIEPRAWDOPODOBNA końcówka 5. meczu Anwil - Stelmet Enea BC!

Terminarz finału Energa Basket Ligi (podane godziny to początek transmisji)
ew. mecz 7 - piątek, 8 czerwca, godz. 18.30 - transmisja w Polsacie Sport

Terminarz meczów o trzecie miejsce EBL (podane godziny to początek transmisji)
mecz 1 - niedziela, 27 maja, godz. 16.45 - transmisja w Polsacie Sport Extra
mecz 2 - wtorek, 29 maja, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport Extra

Finał Energa Basket Ligi rozgrywany jest do czterech zwycięstw. W rywalizacji o brązowe medale będą dwa mecze - pierwszy będzie w rozegrany w hali drużyny, która zajęła niższe miejsce po sezonie zasadniczym. O zwycięstwie w tej serii decyduje łączna suma punktów z dwóch meczów. Ewentualną dogrywkę rozgrywa się wyłącznie w drugim spotkaniu, tylko w przypadku równej sumy punktów obu zespołów w dwóch meczach.

Wszystko o meczach w serii półfinałowej EBL Anwil - Stelmet Zielon Góra

Stelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 87:88. Mamy remis. Półfinał EBL - mecz nr 4 [relacja, zdjęcia]

dStelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 107:104. Dogrywka, ale emocje ! Półfinał EBL - mecz nr 3 [relacja, zdjęcia]