Anwil Włocławek - Trefl Sopot 87:83 - 14. Kasztelan Basketball Cup 2018 [relacja, zdjęcia - część II]

W sobotę 15 września 2018 roku o godz. 18:00 w drugim pojedynku 14. Turnieju Kasztelan Basketball Cup 2018 we włocławskiej Hali Mistrzów spotkały się drużyny Trefla Sopot i gospodarzy Anwilu Włocławek.

Był to pierwszy tak ważny sprawdzian dla gospodarzy przed nowym sezonem. W zespole Anwilu z uwagi na powołanie do kadry narodowej nie wystąpił Kamil Łączyński oraz kontuzjowany Jarosław Zyskowski i Jakub Parzeński. Ale również drużyna gości wystąpiła w osłabieniu, gdyż nie mógł zagrać Łukasz Kolenda i Vernon Taylor.

Od pierwszej minuty inicjatywa należała do Anwilu Włocławek, który szybko wyszedł na prowadzenie 8:2. Ale z minuty na minutę przyjezdni zaczęli odrabiać straty. Pierwsza kwarta zakończyła się jedno punktowym prowadzeniem gospodarzy. 21:20. W drugiej kwarcie nie było lepiej, co Anwil Włocławek odskoczył na kilka oczek, to goście za sprawą najskuteczniejszego Iana Bakera wracali do gry. Łącznie koszykarz gości rzucił w cały meczu aż 31 punktów. Pierwsze połowa zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem za sprawą rzutu za 3 punkty w ostatnich 2 sekundach Simona 44:41.

Po przerwie znów obudzili się goście, a wynik cały czas oscylował w okolicy remisu. Trzecia odsłona zakończyła się jednopunktową wygraną gości 23:21. W ostatniej kwarcie podopieczni Igora Milicicia zabrali się za skuteczniejszą grę, czego efektem było wygranie tej kwarty dwoma oczkami 21:19, a całe spotkanie Anwil Włocławek wygrał z Treflem Sopot 87:83.

W niedzielę 16 września w finale gospodarze zmierzą się z TBV Start Lublin, który pokonał jednym punktem Rosę Radom 90:89. Spotkanie rozpocznie się w Hali Mistrzów o godz. 14:30. Wcześniej o godz. 12:00 w meczu o trzecie miejsce zmierzy się Rosa Radom z Treflem Sopot.