Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (© wa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Konstruktywne rozmowy z ministrem zdrowia. Ratownicy medyczni nie będą strajkować?

Dobre wieści dla ratowników medycznych po spotkaniu komitetu protestacyjnego z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Będą także dodatki dla ratowników ze szpitalnych oddziałów ratunkowych. Projekt rozporządzenia w tej sprawie ma być przygotowany w ciągu 54 dni.

Od 2019 roku ma natomiast wejść w życie system podwyżek dla ratowników medycznych. Ustalono też, że pod obrady Sejmu wejdzie także projekt ustawy o państwowym ratownictwie medycznym i że przywrócone zostaną w wyniku nowelizacji ustawy o działalności ratowniczej dodatki wyjazdowe dla ratowników.

Komitet protestacyjny uzyskał zapewnienie, że w wersji roboczej jest projekt pozwalający na powołanie samorządu zawodowego ratowników i że będzie przygotowana tzw. krótsza ścieżka dla ratowników chcących zdobyć wyższe wykształcenie. Do kolejnych rozmów z ministrem ma dojść na początku maja.

Z dotychczasowych pertraktacji ratownicy medyczni są zadowoleni. - Jeśli te ustalenia wejdą w życie, to będziemy usatysfakcjonowani - mówi Jerzy Sawicki, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Pogotowia Ratunkowego we Włocławku.Info z Polski - przegląd najważniejszych oraz najciekawszych informacji z kraju 22.03.2018

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!