Będą dopłaty za przejazdy pociągiem?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Klub radnych PiS zgłosił do komisji budżetowej w sejmiku uwagi do finansów na przyszły rok. Postuluje m.in. przeznaczenie 600 tys. złotych na utrzymanie połączeń Toruń - Kutno.

Chodzi o dotowanie regionalnych przewozów pasażerskich w granicach województwa łódzkiego od stacji Kaliska Kujawskie do stacji Kutno i od stacji Kutno do stacji Kaliska Kujawskie.Skąd ten postulat? Mieszkańcy Włocławka i powiatu włocławskiego często korzystają ze stacji Kutno jako stacji węzłowej, przesiadkowej w kierunku Warszawy, Łodzi, Poznania, Konina i Płocka. - Nie wszystkich stać na przejazdy pociągami TLK - podkreśla Wojciech Jaranowski, radny wojewódzki PiS.Przykładowo: przejazd pociągami spółek Arriva i Koleje Mazowieckie z Włocławka do Warszawy jest dla pasażera o 10 złotych tańszy niż przejazd po- ciągiem spółki IC. W przypadku pierwszym bilet kosztuje 37 złotych, w drugim - 47 zł.- Wobec braku porozumienia z władzami województwa łódzkiego wnioskujemy, aby dla dobra pasażerów dotacją objąć przynajmniej cztery pary pociągów relacji Kutno - Toruń - Kutno - argumentuje radny Wojciech Jaranowski. - Oczywiście, nadal należy prowadzić rozmowy z województwem łódzkim o finansowanie przez to województwo tego zadania.Jak się dowiedzieliśmy, klub PiS przygotowuje projekt stanowiska sejmiku w tej sprawie, skierowanego do marszałka województwa i radnych sejmiku województwa łódzkiego, aby ten finansował przewozy między Kaliskami Kujawskimi a Kutnem. Dziś posiedzenie sejmiku, na którym odbędzie się głosowanie w sprawie budżetu na przyszły rok. 

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!