Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezrobotni w powiecie włocławskim. Pracują w Wietrzychowicach w programie „Ocalić od zapomnienia”

Renata Kudeł
20.10..2015. gdynia
nz. powiatowy urzad pracy przy ul kollataja
fot. tomasz bolt / polska press
dziennik baltycki
20.10..2015. gdynia nz. powiatowy urzad pracy przy ul kollataja fot. tomasz bolt / polska press dziennik baltycki Tomasz Bolt/Polska Press
Bezrobotni mają szansę zapracować na najniższą krajową. Gdzie? Na cmentarzach ewangelickich i w Parku Kulturowym Wietrzychowice.

Bezrobotni dostali szansę zarobku - pracują przez całe lato w Wietrzychowicach, na zapomnianych, często zaniedbanych cmentarzach ewangelickich i w starych, zabytkowych parkach.

Dziesięć osób bezrobotnych z Lubrańca i gminy Lubraniec bierze udział w programie „Ocalić od zapomnienia” organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku. - Uczestnicy wykonują prace porządkowe i inwentaryzacyjne w nekropoliach w Sarnowie i Siarczycach - mówi Bożena Stępniewska, dyrektorka PUP. - Są to cmentarze ewangelickie.

Przed rozpoczęciem prac przeszli szkolenia

Prace rozpoczęły się w lipcu i potrwają do października. Miesięcznie uczestnicy projektu dostają płacę w wysokości najniższej krajowej. Przed rozpoczęciem programu przeszli szkolenia dla operatorów kos spalinowych, czyli wykaszarek. Dwanaście bezrobotnych osób z gminy Izbica Kujawska, (zarejestrowanych w PUP we Włocławku), w ramach robót publicznych, zatrudniono przy pracach archeologicznych i wykopaliskowych w Parku Kulturowym Wietrzychowice, który rozsławia gminę.

To już trzecia edycja programu

Ten projekt, który rozpoczął się w czerwcu i potrwa do września, nosi nazwę „Odkrywcy III”. Uczestnicy także zaliczyli obowiązkowe szkolenie, przygotowujące ich do prac pomocniczych przy robotach archeologicznych i wykopaliskowych. Z kolei w gminie Bonie-wo, jak informuje Bożena Stępniewska, osiemnaścioro bezrobotnych zarabia dzięki programowi „Parki gminy Boniewo I”. Wykonują m.in. prace porządkowe i inwentaryzacyjne na terenie parków, usuwają samosiewy i drzewa, odtwarzają podstawowe urządzenia melioracyjne, sadzą nowe drzewa i krzewy.

Projekt ma trwać do października. Jego współorganizatorami są między innymi: gmina Boniewo, Koło Myśliwskie Darzbór oraz Nadleśnictwo Kutno.

INFO Z POLSKI 27.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto