Cuiavia Inowrocław pokonała MGKS Kujawiak Lumac Kowal 6:1 w 10. kolejce IV ligi [relacja, zdjęcia]

W minioną sobotę 6 października 2018 roku o godz. 15 na stadionie miejskim OSiR w Inowrocławiu przy ul. Wierzbińskiego 2 w 10. kolejce o mistrzostwo IV ligi kujawsko-pomorskiej Cuiavia podejmowała drużynę MGKS Kujawiak Lumac Kowal.

Sobotnie spotkanie rozegrano przy dobrych warunkach atmosferycznych. Przepiękna pogoda pozwoliła na rozegranie efektywnego w gole widowiska. Szkoda, że tak nowoczesny i piękny obiekt OSiR gościł zaledwie gromadkę kibiców Cuiavii. Jak już wiemy, wyżej notowani w tabeli gospodarze pokonali wysoko przyjezdnych 6:1, do przerwy 2:1. Jeśli mogę tak napisać, to był w wykonaniu gospodarzy najmniejszy wymiar kary, jaką zaliczył Kujawiak. Gdyby gospodarze wykorzystali wszystkie tzw. 100% okazje, wynik tego spotkania oscylowałby w granicach dwucyfrowego. Jednak dobrze dysponowany Tomasz Wojnowski dwoił się i troił aby wynik nie wymknął się spod kontroli, a i sami gospodarze mu w tym pomogli, bo raz za razem pudłowali w idealnych sytuacjach.

Gra podopiecznych Dawida Kwiatkowskiego była w miarę wyrównana do 64 minuty, a wynik tego spotkania była dla jednej i drugiej drużyny sprawą otwartą. Jednak w końcówce posypała się obrona, albo dało się odczuć zmęczenie piłkarzy, gdyż w przeciągu 12 minut kowalanie stracili aż trzy gole, w tym dwa w doliczonym czasie gry. Sami przy tym nie wykorzystali kilku dogodnych okazji oraz jedenastki, którą arbiter podyktował za faul w polu karnym na Damianie Ratajczyku. Pechowym wykonawcą był Łukasz Grube, którego strzał w prawy dolny róg wybronił przepiękną paradą golkipera Cuiavii - Michał Piernik. Nie pomogło również gościom wejście na boisku w 77 minucie grającego trenera Dawida Kwiatkowskiego, bo w 81 minucie stracili czwartą bramkę, a w doliczonym czasie gry aż dwie. Mecz w Inowrocławiu poprowadziła trójka arbitrów z KS Bydgoszcz, jako główny: Łukasz Reinowski, na liniach asystowali; Tomasz Szubiński i Marcin Modry.

Podopieczni Dawida Kwiatkowskiego muszą jak najszybciej zapomnieć o sromotnej porażce aby się skupić na sobotnim pojedynku u siebie z KP Polonią Bydgoszcz. Kowalan czekają bowiem dwa spotkania pod rząd u siebie. W najbliższą sobotę 13 października o godzinie 15 ze wspomniana Polonią, a tydzień później również w sobotę 20 października o godz. 14 z BKS Bydgoszcz.

Obie bydgoskie drużyny są w zasięgu Kujawiaka. Polonia która w przyszłym roku będzie obchodzić 100 lecie działalności z 10 punktami zajmuje 15 miejsce, a BKS po przegranej z Chełminianką Chełmno 2:3 z 12 punktami zajmuje 12 miejsce. Dodam, że w ostatniej kolejce Polonia przegrała u siebie z Unią Janikowo 1:2 i tylko o 2 punkty wyprzedzają Kujawiaka, czyli są w zasięgu ręki. Jeśli gospodarze pokonają u siebie Polonię, to na pewno zamienią się miejscami i wyprzedzą drużynę z Bydgoszczy. Inny wynik niż wygrana podopiecznych Kwiatkowskiego będzie dla jego teamu podwójną porażką. Natomiast BKS Bydgoszcz w 11. kolejce o godzinie 14:00 zmierzy się u siebie z pogromcą kowalan Cuiavią Inowrocław.

Cuiavia Inowrocław - Kujawiak Lumac Kowal 6:1 (2:1)
0:1 - Bartosz Śmigiel 9'
1:1 - Ariel Jastrzembski 18'
2:1 - Dariusz Słupski 23'
3:1 - Patryk Wiśniewski 64'
4:1 - Ariel Jastrzembski 81'
5:1 - Patryk Wiśniewski 90+1'
6:1 - Michał Kruszczyński 90+3'