Enea Challenge Poznań 2016: Zwycięzcą triathlonu w Poznaniu został Denis Sketako!

Radosław Patroniak
Enea Challenge Poznań
Enea Challenge Poznań Grzegorz Dembiński
Mamy zwycięzców Enea Challenge Poznań! Denis Sketako ze Słowenii zwyciężył triathlon w Poznaniu! Pokonanie całej trasy zabrało mu 7 godzin, 56 minut i 55 sekund. Polka Ewa Bugdoł została triathlonową mistrzynią Europy!

28-letni Słoweniec Denis Sketako i 30-letnia Ewa Bugdoł zwyciężyli w mistrzostwach Europy ETU na długim dystansie, rozegranych w niedzielę w Poznaniu. W pozostałych konkurencjach Enea Poznań Challenge Polacy też spisali się świetnie, ponieważ na podium nie stanęli tylko na dystansie popularne „połówki”.

Drugie miejsce w ME zajął największy faworyt, czyli Portugalczyk Sergio Marques. Najlepszy z Polaków był Grzegorz Wiśniowski, który zajął 24. miejsce. Natomiast Kacper Adam i poznaniak Robert Czysz nie mieli sobie równych na dystansie olimpijskim i sprinterskim.

Zwycięzcy Enea Challenge Poznań:

ME na długim dystansie (3,8 km pływanie, 180 km rower, 42 km bieg)

3. Anne Jensen (Dania) 09:10:40

dystans połówka – David McNamee i Laura Siddall (oboje Wielka Brytania)
dystans olimpijski – Kacper Adam (Częstochowa) i Joanna Sołtysiak (Lab-Med Koło)
dystans sprinterski – Robert Czysz (CityZen Poznań) i Magdalena Wiśniewska (Kuźnia Triathlonu Komorniki)