Jarosław Chmielewski Jarosław Chmielewski

Jarosław Chmielewski (© WA)

Finansowe problemy WORD Włocławek powodem wniosku marszałka Piotra Całbeckiego o odwołanie Jarosława Chmielewskiego, przewodniczącego klubu radnych PiS.

Jarosław Chmielewski (PiS) straci stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku?

Do jego odwołania przymierza się Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który zwrócił się do Rafała Sobolewskiego, przewodniczącego Rady Miasta we Włocławku, o wyrażenie opinii samorządu w tej sprawie.

Dlaczego?

Bo Jarosław Chmielewski, szef Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku, jest jednocześnie radnym Rady Miasta Włocławek. I rada miasta musi wyrazić swoją opinię w sprawie zwolnienia z pracy radnego.

Jakie stanowisko zajmie?

- Oczekuję od marszałka Piotra Całbeckiego dodatkowych informacji - powiedział we wtorek wieczorem Rafał Sobolewski. - Dopiero po ich uzyskaniu sprawa będzie mogła stanąć na sesji Rady Miasta Włocławek.

Dlaczego marszałek Piotr Całbecki chce odwołać Jarosława Chmielewskiego?

Jak się dowiedzieliśmy, twierdzi, że WORD we Włocławku ma słabe wyniki.

Rafał Sobolewski (do niedawna w PO) uważa, że w perspektywie przyszłorocznych wyborów samorządowych kierowanie takiego wniosku przez marszałka jest niefortunne.INFO Z POLSKI 02.11.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!