Krzysztof Cieślak Krzysztof Cieślak

Krzysztof Cieślak (© Z archiwum KC)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Kruk" - zdjęcie Krzysztofa Cieślaka niedawno wyróżniono przez redakcję National Geographic.

Kolejne wyróżnienie - jeszcze "gorące" - otrzymał za foto "Stroszenie". Fotografię wykonał w Czatowni Orle Pióro.

- Z aparatem fotograficznym od kilku lat systematycznie obserwuję florę i faunę w podwłocławskich lasach i nad jeziorami: Wikaryjskim, Czarnym Łubą - mówi Krzysztof Cieślak, włocławski artysta plastyk, właściciel Studia Vena. - Dane mi było spotkać się oko w oko z rzadko spotykanymi zwierzętami. Im głębiej w las, tym jest ciekawiej. Mam zdjęcia łosi, jeleni, saren i lisów - mówi właściciel studia "Vena"

- Wczesną wiosną można zaobserwować gody żurawi. Po kilkuletniej przerwie przyleciały błotniaki, czaple białe i żurawie - opowiada. - Na cyplu nad jeziorem Wikaryjskim pojawiły się bobry. Sfotografowałem między innymi myszołowy, sikorki, dzięcioły, dzwońce, a nawet krogulca. Prawdziwą zdobyczą jest zdjęcie orlika grubodziobego, jedyne zdjęcie w Polsce poza gniazdem. Odwiedził mnie w związku z tym fotograf Cezary Pióro, któremu do skompletowania kolekcji polskich ptaków brakuje właśnie między innymi orlika grubodziobego.

Jakiś czas temu podczas wizyty w naszej redakcji Krzysztof Cieślak zdradził, że rośnie materiał fotograficzny wart wystawy i wydania albumu. - Materiał jest już zebrany - uściśla obecnie. - Chciałbym, żeby było to wydawnictwo na miarę takich ponadczasowych albumów, jak "Skarby Włocławka".

Na razie pan Krzysztof skupia się jednak na poszukiwaniu sponsorów. A to nie jest w dzisiejszych czasach łatwe.

INFO Z POLSKI 20.04.2017- przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!