Kujawianka Izbica Kujawska - Chemik Moderator Bydgoszcz 1:1 w 29. kolejce 4. ligi [relacja, zdjęcia, wideo]

Michał Arciszewski
Stawka niedzielnego pojedynku w Izbicy Kujawskiej była ogromna. W przypadku ewentualnej wygranej Chemika, zespół z Bydgoszczy praktycznie mógłby już awansować do III ligi, a przy ewentualnej wygranej Kujawianki, drużyna z Izbicy Kujawskiej nie byłaby jeszcze bez szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Bramka dla Chemika Moderator. Robert Kawałek.

Kujawianka Izbica Kujawska – Chemik Bydgoszcz 1:1 (0:0)
Bramki: Kuropatwiński (50) – Kawałek (71).
Kujawianka: Karolak – Siek ż, Cichowlas, Przybyszewski, B. Mielczarek (81. Żuchowski) – Tabaka, Brzeziński, Skupiński, Kuropatwiński ż, Galanciak – Zieliński.
Chemik: Fabiszewski – Osiński, Czajka (72. Babiarz), Frasz ż, Raszka (65. Nowak) – Włosiński, Żurowski, Maziarz, Olszewski, Kot (79. Grudziński) – Kawałek.

Od początku spotkania było widać, że stawka meczu jest wysoka, bowiem obie drużyny grały bardzo ostrożnie i zabezpieczały dostęp do własnej bramki. W 15 minucie spotkania Oleg Tabaka zagrał do Kamila Zielińskiego, ale we wszystko wmieszali się obrońcy gości i przerwali dobrze zapowiadającą się akcję. Trzy minuty później dał o sobie znać najskuteczniejszy strzelec IV ligi – Kamil Kuropatwiński, który z 10 metrów uderzył ponad bramką Gracjana Fabiszewskiego. W 20 minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowali goście z Bydgoszczy. Po składnej akcji całego zespołu Paweł Olszewski wyłożył piłkę wzdłuż bramki, ale w ostatniej chwili atak Chemika przerwał Bartłomiej Mielczarek, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Dwie minuty później ponownie zaatakowali podopieczni Grzegorza Brzezińskiego. Oleg Tabaka zagrał w okolice pola karnego do Kamila Kuropatwińskiego, ale najlepszy zawodnik Kujawianki nie zdołał dojść do trudnej piłki. W 25 minucie groźnie zaatakowali podopieczni Piotra Gruszki i gdyby nie Filip Skupiński, który zablokował w ostatniej chwili strzał Szymona Maziarza, to goście z Bydgoszczy mogli już prowadzić 1:0. Siedem minut później szybko odpowiedzieli gospodarze, gdzie po składnej akcji całego zespołu strzał Kamila Zielińskiego był za słaby, żeby pokonać golkipera przyjezdnych. W 34 minucie Łukasz Galanciak atomowym strzałem z 20 metrów sprawił trochę kłopotów bramkarzowi gości, który ostatecznie zdołał wypiąstkować piłkę. Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie stworzyły już sobie klarownych sytuacji i schodzili do szatni przy stanie 0:0.

Drugą połowę fantastycznie rozpoczęli piłkarze Kujawianki. 5 minut po zmianie stron Kamil Kuropatwiński popisał się indywidualną akcją, z łatwością ograł dwóch obrońców Chemika i płaskim strzałem w lewy róg umieścił piłkę w siatce. Stracona bramka nie podłamała zespołu gości, który w miarę upływu czasu coraz częściej gościł pod bramką Krystiana Karolaka. Gospodarze w tym fragmencie gry nie forsowali już tempa i czekali na kontrataki. W 71 minucie padła wyrównująca bramka w Izbicy Kujawskiej. Po rzucie wolnym z bocznego sektora boiska i dośrodkowaniu w pole karne, najprzytomniej zachował się Robert Kawałek, który po zgraniu jeszcze piłki głową przez swojego kolegą, nogą z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W końcówce spotkania obie drużyny dążyły do zmiany wyniku, ale bliżej zwycięskiej bramki byli przyjezdni, gdzie po jednej z akcji strzał Szymona Babiarza minął prawy słupek bramki Kujawianki. Ostatecznie hit w Izbicy Kujawskiej zakończył się podziałem punktów, który znacznie przybliżył gości do awansu do III