Kujawianka Izbica Kujawska - Promień Kowalewo 3:4 w 27. kolejce IV ligi [zdjęcia, wideo]

Michał Arciszewski
Niespodziewanie Kujawianka Izbica Kujawska przegrała pierwszy ligowy mecz w 2015 roku i spadła z drugiego miejsca w tabeli, gwarantującego awans do III ligi.

Już w 2 minucie goście byli blisko strzelenia bramki, ale w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił Piotr Mazurkiewicz. Osiem minut później piłkarze Kujawianki objęli prowadzenie. Rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym wykorzystał Maciej Lewandowski, który strzelił tym samym swoją 25 bramkę w sezonie. W 20 minucie podopieczni Arkadiusza Dubczaka podwyższyli prowadzenie. Rzut wolny po zagraniu Kamila Kuropatwińskiego strzałem głową na gola zamienił Piotr Gląba. Riposta gości była natychmiastowa, którzy po błędzie Łukasza Galanciaka za sprawą Łukasza Waligóry zdobyli kontaktową bramkę.

Dwie minuty po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Macieja Lewandowskiego trafił w obrońców Promienia. W 52 minucie najwięcej przytomności w ogromnym zamieszaniu podbramkowym zachował Krzysztof Elsner, który tym samym doprowadził do remisu. Piłkarze Promienia nie rezygnowali z walki o zwycięstwo i osiem minut później wyszli na prowadzenie. Wprowadzony trzy minuty wcześniej Marek Magdziński wykorzystał błąd Piotra Nawrockiego i bez problemów pokonał Mateusza Mielczarka. Dwie minuty później ten sam zawodnik wykorzystał gapiostwo Kamila Mazurkiewicza, który precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Kujawianki. W 66 minucie wprowadzony dosłownie chwilę wcześniej Rafał Biernacki zdobył kontaktową bramkę. Do końca spotkania Piłkarze Kujawianki za wszelką cenę dążyli do zmiany wyniku, ale nie mogli znaleźć recepty na rozmontowanie obrony gości. Ostatecznie piłkarze z Izbicy Kujawskiej nie zainkasowali kompletu punktów, przegrywając dopiero pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej.

WYNIKI 27. KOLEJKI, STRZELCY TABELA

Zapis relacji na żywo
Sobota, 30 maja 2015 r.
Kujawianka Izbica Kujawska - Promień Kowalewo Pomorskie 3:4 (2:1)
90+3 - koniec, sensacja, w 11 spotkaniu ligowym w 2015 roku pierwsza porażka Kujawianki
89 - 3:4
80 - 3:4
GOOOL 65 - Rafał Biernacki 3:4, 10 sekund po wejściu na boisku!
GOOOL 28 - Łukasz Waligóra 2:1

GOOOL 21 - Piotr Gląba 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kuropatwińskiego.
GOOOL 10 - Maciej Lewandowski z rzutu karnego na 1:0
Informuje Michał Arciszewski
[16.00]; w rundzie jesiennej: 3:0 sędziuje: Dariusz Orzechowski (Brodnica)

Kujawianka Izbica Kujawska – Promień Kowalewo Pomorskie 3:4 (2:1).
Bramki: M. Lewandowski (10, karny), Gląba (20), Biernacki (66) – Waligóra (28), Elsner (52), M. Magdziński 2 (60, 62).

Kujawianka: M. Mielczarek – Rybiński, Nawrocki, Mazurkiewicz ż, B. Mielczarek – Kuropatwiński, Behlke (65. Biernacki), Galanciak ż, Komorowski ż – Lewandowski ż, Gląba.

Promień: Bukowski – Olkowski ż, Zarański, Dreszler, Kij – Lisiecki, Elsner (90+2. Kawula), Chomicz ż (73. Ehlert), Spychalski ż (57. M. Magdziński ż) – Bocian, Waligóra.