Kujawianka Izbica rozgromiła na wyjeździe Gopło Kruszwicę w spotkaniu 23. kolejki IV ligi

Michał Arciszewski
W 23. kolejce IV ligi piłkarze Kujawianki Izbica rozgromili na wyjeździe Gopło Kruszwicę 7:1 (4:0) i awansowali na trzecią pozycję w tabeli.

Gopło Kruszwica – Kujawianka Izbica Kujawska 1:7 (0:4).
Bramki: Klimczewski (52, karny) – Biernacki (2), Komorowski (21), Lewandowski 3 (39, 42, karne, 71), Mularski (68), Kuropatwiński (79).

Kujawianka: M. Mielczarek – Rybiński ż (63. Popieliński), Nawrocki, Mazurkiewicz, B. Mielczarek – Kuropatwiński, Galanciak (46. Mularski), Behlke (80. Jędrzejewski), Komorowski – Lewandowski, Biernacki.

Już w 2 minucie Rafał Biernacki po podaniu Macieja Lewandowskiego otworzył wynik spotkania. Wychowanek Kujawianki z łatwością minął bramkarza Gopła i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Dziewiętnaście minut później Paweł Komorowski po indywidualnej akcji podwyższył na 2:0. W 30 minucie powinno już być 3:0 dla gości z Izbicy Kujawskiej, ale Maciej Lewandowski nie wykorzystał z rzutu karnego (podyktowanego na faul na Komorowskim)

Co nie udało się Lewandowskiemu parę minut wcześniej, powiodło się z kolei tuż przed przerwą, gdzie najlepszy strzelec Kujawianki wykorzystał dwa rzutu karne (faule na Kupratwińskim i Lewandowskim) i ustalił wynik pierwszej połowy na 4:0 dla Kujawianki.

Siedem minut po wznowieniu gry piłkarze Gopła za sprawą Borysa Klimczewskiego zdobyli kontaktową bramkę, wykorzystując rzut karny. W 68 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Mularski strzałem głową strzelił piątą bramkę dla Kujawianki. Nie był to jednak koniec festiwalu strzeleckiego w Kruszwicy, bo w 71 minucie Maciej Lewandowski wykorzystał podanie Kamila Kuropatwińskiego i mijając bramkarza skierował futbolówkę do pustej bramki. Osiem minut później mieliśmy do czynienia z odwrotną sytuacją. Tym razem Lewandowski podawał do Kuropatwińskiego, który tym samym przypieczętował wynik spotkania na 7:1 dla Kujawianki.

Cieszą kolejne trzy punkty wywalczone w bardzo dobrym stylu. Bardzo szybko objęliśmy prowadzenie, bo już w 2 minucie Rafał Biernacki otworzył wynik. Po 20 minutach prowadziliśmy już 2:0 i tak naprawdę ustawiliśmy sobie ten mecz. Tuż przed końcem pierwszej połowy udało się nam strzelić kolejne dwie bramki za sprawą Macieja Lewandowskiego, który wykorzystał dwa rzuty karne. W drugiej połowie chcieliśmy zagrać trochę spokojnie, bo przed nami kolejne ważne mecze. Nie ustrzegliśmy się jednak błędu, gdzie straciliśmy bramkę z rzutu karnego. W kolejnych fragmentach gry realizowaliśmy założenia taktyczne nakreślone przed meczem, czego dowodem były kolejne bramki zdobyte przez moich podopiecznych. Zdobyliśmy ważne trzy punkty, ale przed nami kolejne spotkanie z Flisakiem Złotoria, gdzie będziemy chcieli się zrehabilitować za porażkę z rundy jesiennej - powiedział po meczu szkoleniowiec Kujawianki, Arkadiusz Dubczak