Kujawianka Izbica wygrała w Osiu z Gromem w spotkaniu 17. kolejki IV ligi

Michał Arciszewski
W spotkaniu 17. kolejki IV ligi piłkarze izbickiej Kujawianki pokonali na wyjeździe Grom Osie 1:0 (0:0).

Grom Osie – Kujawianka Izbica Kujawska 0:1 (0:0)
Bramka: Lewandowski (82, wolny).

Grom: Kmiecik – Szczukowski (80. Miedziński), Łytkowski, Paczkowski, Graczyk – Waśkowski (60. Dądela), Osiński, Środa (60. Mik), Siekirka, Krzywicki ż – Mrugalski (75. Szymański).

Kujawianka: M. Mielczarek – Rybiński, Nawrocki, Mazurkiewicz, B. Mielczarek – Kuropatwiński, Mularski, Galanciak (25. Behlke), Komorowski – Lewandowski ż(89. Jędrzejewski), Gląba ż (60. Biernacki).

Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski).

KOMPLET WYNIKÓW 17. KOLEJKI 4. LIGI

Sobotnie spotkanie czołowych drużyn IV ligi nie było porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, brakowało dokładności, a składnych akcji było jak na lekarstwo. W 25 minucie groźną sytuację stworzyli sobie goście z Izbicy Kujawskiej, gdzie po składnej akcji całego zespołu Kamil Kuropatwiński próbował ,,lobem” zaskoczyć Kmiecika, ale bramkarz Gromu był na posterunku. Gospodarze w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Mielczarka. Przed końcem pierwszej połowy wprowadzony za kontuzjowanego Łukasza Galanciaka, Paweł Behlke w doskonałej sytuacji uderzył obok bramki gospodarzy.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. W 55 minucie bliski strzelenia bramki był Paweł Komorowski, ale głową uderzył niecelnie na bramkę Kmiecika. Gospodarze w drugiej odsłonie zaczęli grać trochę odważniej, ale obrona Kujawianki kierowana w głównej mierze przez Piotra Nawrockiego nie dawała się zaskoczyć. Piłkarze Kujawianki co prawda zdobyli bramkę za sprawą Piotra Gląby, ale sędzia główny zawodów jej nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną. W 70 minucie swoją bramkę mógł zdobyć Rafał Biernacki, ale w doskonałej sytuacji uderzył obok bramki. Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się podziałem punktów, to w 82 minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Maciej Lewandowski dał upragnione trzy punkty izbiczanom.

Chciałbym przede wszystkim podziękować chłopakom za walkę i zaangażowanie w dzisiejszym spotkaniu oraz za zrealizowanie przedmeczowych założeń taktycznych. Cieszą trzy punkty wywalczone na trudnym terenie, a to napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Takie zwycięstwa budują morale zespołu. Zagraliśmy konsekwentnie i mądrze w obronie, a co najważniejsze na zero z tyłu. Drużyna Gromu niczym wielkim nas nie zaskoczyła, bowiem nie mogła sforsować dobrze grającej naszej defensywy. Jesteśmy już myślami przed kolejnym spotkaniem z Olimpią II Grudziądz, w którym zamierzamy zainkasować komplet punktów, powiedział po meczu szkoleniowiec Kujawianki, Arkadiusz Dubczak

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani