Lider Włocławek pokonał GKS Baruchowo 3:1 w 10. kolejce V ligi [zdjęcia]

W sobotnim derbowym spotkaniu 10. kolejki o mistrzostwo V ligi 2 grupy Lider Włocławek pokonał wyżej notowaną drużynę GKS Baruchowo 3:1 (1:1). Mecz został rozegrany w sobotę na głównej płycie boiska OSiR .

Bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie gości, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po golu Mateusza Zielińskiego. Po stracie gola piłkarze gospodarzy ruszyli do ataku, chcąc za wszelka cenę szybko zmienić wynik na tablicy. Niestety, szybka i ostra gry zmusiła trenera do zmiany w pierwszej połowie dwóch piłkarzy, którzy nabawili się kontuzji. Ale to nie przeszkodziło prowadzić Liderowi otwartej gry na całym boisku. W 37 minucie do remisu doprowadził Adam Dobruń, który uderzył kąśliwie i na tyle precyzyjnie za linii pola karnego, że piłka po drodze trafiła w wewnętrzną część lewego słupka i wpadła do siatki obok bezradnego i zaskoczonego golkipera gości. Z uwagi na odnowioną kontuzje w drużynie gości musiał opuścić boisko obrońca Paweł Gerba.

WYNIKI 10. KOLEJKI, STRZELCY, TABELA

Pod koniec pierwszej połowy po szarży lewą stroną boiska, Krzysztof Janik mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie. Wcześniej ograł dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ten intuicyjnie nogami obronił jego strzał. Tak więc do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Po zmianie stron, gospodarze rozpoczęli grę równie z animuszem, jak w pierwszej odsłonie. Efektem ich otwartej gry były kolejne zdobyte bramki. W 75 minucie na prowadzenie 2:1 swoją drużynę wyprowadził Kamil Pyczka. Natomiast w 83 minucie na 3:1 podwyższył Norbert Więtczak. Natomiast, mimo długiej ławki piłkarzy rezerwowych, podopiecznym Dariusza Janika nie udało się doprowadzić przynajmniej do remisu. Podopieczni Dariusza Kopczyńskiego zasłużenie wygrali całe spotkanie, inkasując komplet punktów, które są dla drużyny nad wyraz cenne. Tak, więc druga wygrana Lidera stała się faktem. Dzięki zainkasowaniu trzech punktów, Lider opuścił ostatnią pozycję w tabeli.

W najbliższą sobotę 17 października 2015 roku Lider rozegra spotkanie na wyjeździe o godz. 15:30 z drużyną LKS Szubinianka Szubin.

Lider Włocławek - GKS Baruchowo 3:1 (1:1)