Łokietek Brześć Kujawski - Lider Włocławek 2:2 w 27. kolejce 5 ligi [zdjęcia, wideo]

Grzegorz Oleradzki
Łokietek Brześć Kujawski - Lider Włocławek 2:2
Łokietek Brześć Kujawski - Lider Włocławek 2:2 Wojciech Alabrudziński
W spotkaniu 27. kolejki Łokietek zremisował z Liderem Włocławek

Łokietek - Lider 2:2 (2:1)
Bramki: Michał Skonieczny (30), Piotr Szczęsny (39) - Rafał Bobrowski (27), Kamil Pyczka (69).

ŁOKIETEK PETROKAN: Stawicki ż - Wasielewski, Pisarski, Bagiński, Kubiak ż (83, Łykowski) - Czarnecki ż, M. Pałczyński, Abbott, Popieliński - Skonieczny ż (79, Leśniewski), Szczęsny (55, Kostuniak).

LIDER AZS WSHE: Sawicki - Dobruń, Adrian Podolski, Pietrazk (65, Wrześniewski), D. Różański ż - T. Szablewski, Bobrowski, Dewil, J. Kolodziejski ż - Pyczka, Łazarski.

Pierwszą niespodzianką był debiut w barwach Łokietka Piotra Szczęsnego, wychowanka Lidera, który w poprzednim sezonie jesienią był graczem Włocłavii. Po rozpoznawczym początku inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, grali jednak nieskutecznie. Popełniali też błędy w obronie, a jedną z nich wykorzystał Bobrowski zdobywając prowadzenie dla gości. Riposta gospodarzy była szybka bowiem w 30 min. wyrównał Skonieczny, a pod koniec pierwszej połowy uderzenie Szczęsnego dało gospodarzom prowadzenie.

Po zmianie stron lepiej spisywali się goście. Często zagrażali bramce Łokietka, jednak popełniali błędy. W 63 min. Michał Łazarski ograł obrońców, "położył na ziemię Jakuba Stawickiego, jednak nie trafił do pustej bramki. Kilka minut później szansy nie zmarnował Pyczka, a mimo wysiłków obydwu ekip wynik nie uległ zmianie.

Łokietek powiększył jednak przewagę nad najgroźniejszym rywalem Sadownikiem Waganiec, który uległ w Radziejowie Startowi.