Łokietek Brześć Kujawski przegrał w Szubinie z Szubinianką

Szymon Fiałkowski
W najciekawszym meczu 26. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej, piłkarze lidera tabeli - Łokietka Brześć Kujawski przegrali na wyjeździe z Szubinianką Szubin 3:4 (1:2).

Było to starcie z lidera z czwartą drużyną w ligowej tabeli po 25. kolejkach. Trener Szubinianki dokonał wymuszonej zmiany w wyjściowej jedenastce, tuż przed rozpoczęciem sobotniego spotkania. Z powodu kontuzji wypadł Szymon Staszak, którego zastąpił Przemysław Wesołek. Łokietek przystąpił do meczu w najsilniejszym składzie.

Gospodarze, którzy musieli wygrać, by jeszcze liczyć się w grze o awans do IV ligi, rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, bo to oni w pierwszej połowie groźniej atakowali bramkę Stawickiego. Bramkarz Łokietka odbił piłkę po strzale Cegiełki, ale po kwadransie gry Szubinianka prowadziła, gdy fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Wiśniewski. Ten sam zawodnik następnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a prowadzenie szubinian podwyższył Wesołek. Następnie, niecelnie uderzył Machowski, a po strzale Zajdlewicza, piłka minęła bramkę Łokietka. Goście sporadycznie atakowali bramkę Pawlaka, choć po zagraniu Popielińskiego w doskonałej okazji obok słupka uderzył Kowalski. Jednak w końcówce, po błędzie szubińskiej defensywy kontaktowego gola strzelił Daniel Kubiak.

Po przerwie, zespół z Brześcia Kujawskiego odważniej zaczął atakować. Po strzałach Abbotta i Szymczaka, piłkę odbił Pawlak, a Pałczyński uderzył niecelnie. W 54. minucie, na 3:1 podwyższył Dariusz Chojnacki, wykorzystując zagranie Wiśniewskiego, a po godzinie gry, do siatki Stawckiego trafił także Machowski. Łokietek jednak nie poddał się i szybko kontaktowego gola strzelił Szymczak. Szubinianie groźniej atakowali jeszcze po akcjach Jurka, lecz ten był w tym meczu nieskuteczny. Już w doliczonym czasie gry, Pałczyński wykorzystał rzut karny, jednak gościom zabrakło już czasu, by doprowadzić do remisu.

SZUBINIANKA - ŁOKIETEK 4:3 (2:1)
Bramki:
Wiśniewski (15), Wesołek (30), Chojnacki (54), Machowski (67) - Kubiak (39), Szymczak (72), Pałczyński (90+1, karny)
SZUBINIANKA: Pawlak - D. Bogusz, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, Krawczyk - Machowski (87. Klimowicz), M. Wiśniewski, Obremski (68. Woźniak), Cegiełka - R. Jurek ż, Wesołek.

ŁOKIETEK: Stawicki - Wasielewski, Bagiński, Brzeziński, Kubiak (78. Łykowski) - Czarnecki, Pałczyński, Abbott, Popieliński - Kowalski (45+1. Kostuniak), Szymczak ż.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Boiński (Sadki), asystenci: Łukasz Damski, Mariusz Burda.

16. Goplania Inowrocław 26 25 33-54

27. kolejka (30-31.05): Goplania - Zdrój, Kujawiak -Szubinianka, Łokietek - Lider, Kujawy - Dąb, Mień - Zjednoczeni, Start - Sadownik, Brzyskorol - Noteć, GKS - Sparta.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani