Mistrzostwa Włocławka Nauczycieli w siatkówce. Wyniki 3. kolejki

Piotr Bychowski
Odbyły się mecze 3. kolejki mistrzostw Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej,

III kolejka Mistrzostw Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej, zorganizowanych przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej przyniosła ponownie niesamowite emocje.

Dramatyczny przebiegł miało spotkanie dwóch prowadzących drużyn: Chemika I i Ekonomika. Od początku I seta dominowali nauczyciele z ul. Bukowej. Jednak przy stanie 21:18 roztrwonili swoją przewagę, nie zdobywając już ani jednego punktu. Na dodatek w ostatniej akcji stracili Jarosława Lubomskiego, który doznał kontuzji nogi. Mocnym uderzeniem rozpoczęli 2 set grający w składzie trzyosobowym goście. Jednak przy stanie 9:5 kontuzji barku doznał ich zawodnik Bartosz Woźniak. Po kilkuminutowej przerwie powrócił na boisko, lecz po kilku akcjach przy stanie 18:15 dla Chemika nie mógł już kontynuować gry i drużyna Ekonomika została zdekompletowana. Ostatecznie drużyna z Bulwarów pokonała swoich rywali 3:0 (21,15,0), zostając samodzielnym liderem rozgrywek.

Bardzo zacięty mecz stoczyły drużyny: Zespołu Szkół Chemicznych II i Zespołu Szkół Technicznych. Po pierwszym zwycięskim secie na przewagę, gospodarze przegrali dwie kolejne odsłony. Czwarta, ponownie wygrana na przewagę partia, przez drużynę Chemika II, doprowadziła do tie breaku. Jednak mimo ambitnej gry, najstarszy wiekowo grający w rozgrywkach zespół gospodarzy, nie sprostał rywalom, ostatecznie przegrywając 2:3 (24,-18,-15,24,-10).

Spotkanie SP 23 z ZSP Nasiegniewo również dostarczyło wielu emocji. Końcówki drugiego i czwartego seta zadecydowały o zwycięstwie pedagogów z Włocławka 3:1(13,23,-14,22).