Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek. Prognoza pogody [18 grudnia 2017]

Wiadomości z magistratu nr 241/2017 Włocławek z 18 grudnia 2017 r.

Prezydent Włocławka zaprasza mieszkańców na wigilię
W najbliższy piątek 22 grudnia o godz. 12.00 na placu Wolności rozpocznie się wigilia dla mieszkańców.
W przedświątecznej atmosferze wzajemne życzenia złożą sobie mieszkańcy, przedstawiciele władz miasta, a włocławską wigilię tradycyjnie pobłogosławi ks. biskup ordynariusz diecezji włocławskiej, Wiesław Alojzy Mering.
Oczywiście podczas spotkania, przy dźwięku kolęd, będzie można skosztować świątecznych pyszności: pierogów z kapustą i grzybami, barszczyku oraz potraw z ryb.
Serdecznie zapraszamy!

Powstanie projekt Centrum Rewitalizacji we Włocławku
Miasto udzieliło zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy i rozbudowy budynku przy ul. 3 Maja 18 na potrzeby Centrum Rewitalizacji we Włocławku wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.
Zadanie zrealizuje zwycięzca konkursu: ANALOG Piotr Śmierzewski z Koszalina.
Przypomnijmy: konkurs na opracowanie koncepcji programowo – przestrzennej rozbudowy, przebudowy budynku i zmiany sposobu użytkowania na Centrum Rewitalizacji we Włocławku przy ul. 3 Maja 18 był częścią projektu pn. „Śródmieście na drodze do zmian – opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka”.
Zadanie polegało na wykonaniu pracy konkursowej – autorskiej koncepcji programowo – przestrzennej na centrum Rewitalizacji we Włocławku przy ul. 3 Maja 18. Koncepcja obejmować miała zmianę sposobu użytkowania, przebudowę, a w razie potrzeby rozbudowę na potrzeby Centrum Rewitalizacji przy uwzględnieniu uwarunkowań historycznych, urbanistycznych, architektoniczno–budowlanych, a także określonych wytycznych funkcjonalno–programowych i zaleceń konserwatorskich.
Do włocławskiego ratusza wpłynęło 11 prac. Sąd konkursowy przyznał 2 nagrody – za 1 i 2 miejsce oraz jedno wyróżnienie.
O przyszłym Centrum Rewitalizacji piszemy tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/6558/przy-3-maja-18-powstanie-imponujace-centrum-rewitalizacji
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia jest opublikowane pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/opracowanie-dokumentacji-projektowo-kosztorysowej-dla-przebudowy-i-rozbudowy-budynku-przy-ul-3-maja-18-na-potrzeby-centrum-rewitalizacji-we-wloclawku-wraz-z-zagospodarowaniem-przyleglego-terenu-w-ra/

Autobusami MPK podróżujemy za złotówkę – trwa akcja promująca bilety elektroniczne
We Włocławku trwa kolejna edycja akcji promocyjnej organizowanej przez firmy mPay SA oraz Mastercard.
Głównym założeniem akcji jest propagowanie mobilnego stylu życia i zachęcanie do korzystania z nowoczesnych rozwiązań płatniczych. Organizatorzy chcą przekonywać pasażerów, że bilet w komórce to wygoda, szybkość i łatwość w obsłudze. Promocyjna cena 1 zł ma ich zachęcać do kupowania biletów w aplikacji, a także utrwalić zmianę przyzwyczajeń związanych z podróżowaniem. W czasie trwania promocji firmy mPay SA oraz Mastercard będą każdorazowo pokrywały koszt różnicy pomiędzy regularną ceną biletu a 1 zł wydanym przez pasażera.
Promocja trwa do wyczerpania puli 80.000 biletów promocyjnych lub do 31.12.2017. Promocją objęte są bilety jednorazowe lub czasowe do 90 minut i w cenie regularnej od 1,10 zł do 5,00 zł za sztukę
Regulamin promocji dostępny jest na: www.mpay.pl oraz na https://www.mpaybilety.pl/

Internetowa rejestracja do lekarza w kolejnej miejskiej przychodni
Od dziś w przychodni nr 6 przy ulicy Kaliskiej 104a będzie można dokonać internetowej rejestracji do lekarza. Jak to zrobić? Szczegóły na stronie www.mzoz.pl
To już kolejna przychodnia, w której została dokonana modernizacja, aby podnieść jakość usług świadczonych przez tę placówkę.

Mali społecznicy, czyli co zrobić, żeby zaangażować dzieci w działalność społeczną
Artykuł na ten temat publikuje Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.
Dlaczego warto angażować dzieci w działalność społeczną? Bo dzięki temu staną się bardziej wrażliwe i zdolne do empatii. Dzięki doświadczeniom pomagania innym z dzieciństwa, jako dorośli ludzie będą bardziej wrażliwi na krzywdę innych, skłonni do kompromisu oraz pomocy.
Jeśli chcemy wychować młodych społeczników, pokażmy im jak pomagają dorośli. Świetnymi okazjami do włączenia dzieci w działalność społeczną mogą być np.: wspólne szykowanie paczek świątecznych czy tworzenie sąsiedzkiego ogrodu społecznego.
Więcej wskazówek, które pomogą rodzicom i opiekunom przyszłych małych społeczników: http://cop.wloclawek.pl/2017/12/mali-spolecznicy-czyli-co-zrobic-zeby-zaangazowac-dzieci-w-dzialalnosc-spoleczna/

Kujawsko-pomorskie szkoły zostaną ocenione w skali międzynarodowej
Kuratorium Oświaty informuje w swoim serwisie, że Instytut Badań Edukacyjnych przystępuje do realizacji siódmej edycji Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (Programme for International Student Assessment).
Jest to największe międzynarodowe badanie umiejętności uczniów na świecie, realizowane co 3 lata od 2000 roku we wszystkich krajach OECD, a także w kilkudziesięciu krajach partnerskich. Polska od początku uczestniczy w badaniu.
Badanie główne PISA 2018 odbędzie się w okresie 1 marca - 25 kwietnia 2018 roku i obejmie 228 wylosowanych gimnazjów, szkół podstawowych i 15 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju.
Badanie PISA 2018 w Polsce prowadzi Instytut Badań Edukacyjnych na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Więcej na ten temat: http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=4&item=500&page=7749

W „Elektryku” zbudują inteligentne instalacje
Zespół Szkół Elektrycznych jest w gronie beneficjentów II edycji konkursu grantowego „Uczę się z ANWILEM”. Konkurs ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży.
Wśród szesnastu nagrodzonych pomysłów znalazł się projekt Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku pn. „Programowanie i montaż systemów inteligentnych budynków - jakie to proste!”.
W ramach przyznanego grantu uczniowie włocławskiego „Elektryka” zbudują m in. zestawy modeli inteligentnych instalacji elektrycznych, zwiedzą także instytucje, które stosują urządzenia inteligentne.
Budżet projektu grantowego wynosi 23 tys. zł, kwota dofinansowania 18,2 tys. zł.
Pełna informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2017_2018/grant_anwil.php

Posiedzenia Komisji Rady Miasta
Dziś obradować będą komisje Rady Miasta Włocławek.

O godz. 9.00 w sali nr 20 odbędzie się posiedzenie Komisji Porządku Prawnego i Publicznego. Radni zapoznają się m.in. z informacją na temat „Przygotowania służb do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku”.

O godz. 10.00 w sali nr 20 rozpocznie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu. Radni wydadzą m.in. opinię do projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy we Włocławku.

Natomiast o godz. 11.00 w sali nr 20 zbiorą się członkowie Komisji Edukacji. Radni wydadzą opinię do projektu uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji wniosku o dofinansowanie projektu pn. „Włocławek zawodowo” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działania 10.2. Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie – 10.2.3 Kształcenie zawodowe, w ramach konkursu Nr RPKP.10.02.03. – IZ.00.04-091/17.

O godz. 12.00 w sali nr 20 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Przedmiotem obrad komisji będzie m.in. opinia do projektu uchwały w sprawie określenia wzorów formularzy i deklaracji podatkowych oraz opinia do projektu uchwały w sprawie wysokości opłat za usługi komunalne.

Natomiast o godz. 13.00 w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Łęgskiej 20 we Włocławku rozpocznie się posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej. Radni zapoznają się m.in. informacją na temat działalności Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku, zaopiniują również projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. „Włocławek – miasto aktywnych rodziców” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy, Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i rodzinnego, Poddziałanie 8.4.1 Wsparcie zatrudnienia osób pełniących funkcje opiekuńcze.
Szczegółowe porządki obrad komisji dostępne są pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/

Konferencja prasowa w ratuszu
Dziś o godz. 9.15 w sali nr 302 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się konferencja prasowa na temat projektów realizowanych ze środków zewnętrznych przez MOPR.
Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

Pogoda na 18 grudnia

Źródło X-News TVN24.

Wideo

Online

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3