Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek. Prognoza pogody [19 grudnia 2017]

Wiadomości z magistratu nr 242/2017 Włocławek z 19 grudnia 2017 r.

Sesja Rady Miasta
Dziś o godz. 9.00 w sali nr 4 ratusza odbędą się obrady XXXVII Sesji Rady Miasta.
Przedmiotem obrad będą m.in. projekty uchwał w sprawie: wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. „Włocławek – miasto aktywnych rodziców” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy, Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i rodzinnego, Poddziałanie 8.4.1 Wsparcie zatrudnienia osób pełniących funkcje opiekuńcze; wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. „Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku” w ramach II Osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja rozwój na lata 2014-2020.
Radni podejmą także projekty uchwał w sprawie: nadania nazwy ulicy we Włocławku, wysokości opłat za usługi komunalne, określenia wzorów formularzy i deklaracji podatkowych oraz uchwalenia budżetu miasta Włocławek na 2018 rok. Zapoznają się także z informacją na temat działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
Szczegółowy porządek obrad sesji dostępny jest pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/

Dla młodych, zaangażowanych. Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Lokalnego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
Dwuetapowy konkurs adresowany jest do uczniów. Etap I odbędzie się na szczeblu lokalnym, etap II – na szczeblu ogólnopolskim (eliminacje w Warszawie).
Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.
W tym roku, w związku z reformą edukacji, nastąpiła zmiana w kategoriach wiekowych. I Kategoria to „Ósemka Juniorzy” - uczniowie klas gimnazjalnych, tj. II i III klasa oraz uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej. II Kategoria to „Ósemki” - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku, zaplanowano również kategorię „Ósemeczki” - są to uczniowie IV, V i VI klas szkół podstawowych. Osoby te biorą udział w konkursie tylko na poziomie lokalnym. Do konkursu mogą zgłaszać się również grupy.
Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 19 stycznia 2018 r.
O szczegółach konkursu pisaliśmy tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/7117/ruszyla-viii-edycja-lokalnego-samorzadowego-konkursu-nastolatkow-osmiu-wspanialych

„Nasz Mikołaju, witamy Cię” w bibliotece
Dziś godz. 10.00 w Filii Dziecięcej nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 odbędą się zajęcia literacko – czytelnicze dla dzieci.
Tytuł zajęć to: „Nasz Mikołaju, witamy Cię”.

Jutro odbędzie się Śniadanie Trzech Sektorów
20 grudnia o godz. 8.00 rano, Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu wraz z Lokalną Grupą Działania Miasto Włocławek organizują Śniadanie Trzech Sektorów.
Będzie to kolejne merytoryczne spotkanie organizacji pozarządowych z kluczowymi przedstawicielami władzy lokalnej i biznesu we Włocławku.
Celem tego wydarzenia jest wyposażenie uczestników w informacje na temat możliwości rozwoju ich przedsięwzięć. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, co ważne – od dialogu władza lokalna–mieszkańcy-biznes, przez marketing społecznie zaangażowany, wykorzystanie potencjału lokalnych liderów i wspólne realizowane projekty.
Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2017/12/zapraszamy-na-sniadania-trzech-sektorow-2/

Jeszcze tylko do końca grudnia w przychodniach MZOZ będą realizowane szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom, warto skorzystać w trosce o zdrowie malucha
Nieodpłatne szczepienia realizowane w ramach programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci, wykonywane są już tylko do końca grudnia 2017 roku w Przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku. Adresy placówek dostępne są na stronie www.mzoz.pl/poz
Program skierowany jest do dzieci w wieku od 24 do 36 miesiąca życia oraz wszystkich dzieci urodzonych w 2014 roku, które wcześniej nie były szczepione przeciw pneumokokom i są mieszkańcami Włocławka.
Warto pamiętać, że bakterie dwoinki zapalenia płuc, zwane pneumokokami, są odpowiedzialne nie tylko za choroby układu oddechowego, ale u małych dzieci również za zapalenie opon mózgowych. Wachlarz ich zakaźnych możliwości jest naprawdę spory i nie wolno lekceważyć zakażeń tym drobnoustrojem.
Zapraszamy do korzystania ze szczepień. Projekt finansowany jest z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz Gminy Miasta Włocławek.

Przedsiębiorczość i edukacja wzajemnie się wspierają. Zespół Szkół Elektrycznych dostał nowy sprzęt
Firma Renex po raz kolejny udzieliła wsparcia Zespołowi Szkół Elektrycznych we Włocławku.
Szkoła otrzymała specjalistyczny stół i osprzęt niezbędny do nauki prac lutowniczych młodych adeptów. Wśród urządzeń znalazły się między innymi: najbardziej zaawansowana stacja lutownicza PACE WJS100, która jest produkowana w wersji limitowanej; groty do stacji, narzędzia ręczne, preparaty chemiczne do czyszczenia, spoiwa lutownicze i topniki.
Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki umowie zawartej w marcu 2017 roku, która ma na celu wsparcie szkoły, w zakresie kształcenia w zawodzie technik elektronik. Podpisane porozumienie przewiduje między innymi wsparcie szkoły w zakresie doposażenia pracowni elektroniki, fundowania nagród dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce, stwarzania możliwości odbywania praktyk i staży uczniowskich w firmie Renex oraz możliwości zwiedzania firmy celem poznania procesów technologicznych.
Pełna informacja na ten temat: http://www.zsel.edu.pl/strony/aktualnosci_2017_2018_1.php

„Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie”. Rozstrzygnięcie konkursu
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku podsumował konkurs na broszurę informacyjną (w kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych) i na prezentację multimedialną (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych) w ramach realizowanego programu „Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie”, współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Włocławek.
Celem konkursu było podniesienie wiedzy uczniów na temat szkód w organizmie oraz skutków społecznych wywołanych spożyciem narkotyków, a w szczególności dopalaczy. Wyłoniono sześcioro laureatów, tj. I, II i III miejsce w kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych oraz I, II i III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Nagrody zostały ufundowane ze środków Gminy Miasto Włocławek.
Lista laureatów jest opublikowana pod adresem: http://www.pckwloclawek.org.pl/index.php/453-podsumowanie-konkursow-2017

O budżecie inwestycyjnym województwa 2018 informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl
We Włocławku będą to inwestycje dotyczące szpitala, ambulansów i terapii uzależnień.
W Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku na przełomie III i IV kwartału 2018 zakończą się prace związane z przebudową i rozbudową budynków dla oddziału geriatrycznego, dwóch oddziałów rehabilitacyjnych i ambulatorium rehabilitacyjnego oraz administracji placówki. Ich wartość wynosi 18 mln złotych.
Rozpoczną się też przewidziane do 2023 inwestycje w głównej części kompleksu, m. in. budowa nowego skrzydła, w którym zostaną zlokalizowane izba przyjęć i szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej terapii, a także blok operacyjny i oddziały zabiegowe. W przyszłym roku opracowany zostanie projekt wykonawczy i ogłoszony przetarg na pierwszy etap robót budowlanych. Zakładany łączny koszt (z zakupami wyposażenia i aparatury medycznej) to 220 milionów złotych.
Inną ważną inwestycją w dziedzinie medycyny są zakupy ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego, m.in. we Włocławku.
Pełna informacja na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/31800-budzet-inwestycyjny-2018

Tuż po świętach... coś dla ducha
27 grudnia o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpocznie się kuratorskie spotkanie na wystawie „Szwajcaria Dobrzyńska”. Organizatorzy spotkania oprowadzą po wystawie, opowiedzą o technikach i koncepcjach wybranych prac oraz zaprezentują sylwetki twórców. Zostaną też przybliżone idee i sens plenerów.
Spotkanie będzie okazją do krytycznej dyskusji o sztuce współczesnej. Częścią wydarzenia będzie pokaz krótkiej animacji Cezarego Paszkowskiego.
Wstęp wolny.

Pogoda na 19 grudnia

Źródło X-News TVN24.

Wideo

Online

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3