Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek. Prognoza pogody [4 września 2018]

Online
Wiadomości z magistratu 170/2018 Włocławek, 4 września 2018 r.

Elektronicznych więcej niż przed rokiem. Trwa głosowanie na propozycje Budżetu Obywatelskiego 2019
Jeszcze tylko przez kilka dni można głosować na propozycje do Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2019 rok. Każdy mieszkaniec Włocławka, który ukończył 16 lat, do piątku (7 września) może oddać dwa głosy na propozycje Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok: jeden głos na propozycję z puli ogólnomiejskiej, drugi na propozycję z puli okręgowej.
W edycji na 2018 rok elektronicznie oddano w sumie 2362 głosów (istniała możliwość zagłosowania tylko na jedną propozycję). W tegorocznej edycji łącznie zarejestrowaliśmy oddanych głosów ważnych przy pomocy aplikacji internetowej 3.862.
Przy czym część mieszkańców, którzy głosują poprzez system dostępny na stronie bo.wloclawek.eu, wykorzystało pulę dwóch głosów, część zagłosowało tylko na propozycję ogólnomiejską, jeszcze inni na karcie elektronicznej zaznaczyli tylko propozycję z puli okręgowej.
W tegorocznej edycji, na kilka dni przed końcem głosowania, na propozycje Budżetu Obywatelskiego zagłosowało już 2644 włocławian. Poniżej najbardziej aktualna statystyka głosowania i liczby oddanych głosów dla poszczególnych okręgów.
1. Okręg Zazamcze 486
2. Okręg Małe Południe 445
3. Okręg Duże Południe 263
4. Okręg Śródmieście 449
5. Okręg Kazimierza Wielkiego 508
6. Okręg Michelin 204
7. Okręg Zawiśle 100
Włocławianie głosowali również na projekty ogólnomiejskie i głosów ważnych oddali 1.407

Dyżur w Kawiarni Obywatelskiej
Dziś, tj. 4 września br. w godz. 14.00-15.00 w „Śródmieście Cafe” dyżurował będzie pracownik Powiatowego Urzędu Pracy.

Ratusz pyta włocławian o zdanie w kwestii reklam i obiektów małej architektury społeczeństwo
Przypominamy, że Urząd Miasta Włocławek udostępnił ankietę dotyczącą reklam i obiektów małej architektury w przestrzeni miejskiej. To jeden z elementów realizacji uchwały Nr XXXVIII/5/2018 Rady Miasta Włocławek z dnia 6 lutego 2018r. w sprawie wyznaczenia kierunków działań w zakresie ochrony krajobrazu miejskiego.
Dotychczas 220 osób wypełniło przygotowaną przez ratusz ankietę dotyczącą reklam w mieście. Ankieta jest dostępna na domenie http://ankieta-estetyka.wloclawek.eu/
Celem sondażu w formie ankiety jest poznanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie reklam i małej architektury, co może w konsekwencji skutkować podjęciem działań w zakresie stworzenia standardów reklam i małej architektury na terenie miasta Włocławek.
Ankieta w formie on-line będzie aktywna do dnia 15 września 2018.

Program Erasmus +
Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku informuje, że Polska Akademia Narodowa Programu Erasmus + pozytywnie rozpatrzyła wniosek placówki o udział w programie.
Projekt pn. "Approaching Social And Civics’ EU Key Competences" będzie realizowany w latach 2018-2020. W ramach projektu uczniowie i nauczyciele placówki odwiedzą i przyjmą uczniów z Turcji, Słowenii, Macedonii i Rumunii.

Zaproszenie na seminarium
Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy sp. k. zapraszają na seminarium poświęcone zabezpieczaniu interesów podmiotów zawierających umowy w obrocie międzynarodowym, p.n. „Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”
Seminarium odbędzie się 11 września br. w godz. 9.30-13.15 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu, (patio, I p).
Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących ekspansję na zagraniczne rynki.
Uczestnicy seminarium poznają odpowiedzi na pytania nasuwające się przy konstruowaniu umów z zagranicznymi (w tym z niemieckimi) partnerami handlowymi: jak uchronić się przed pułapkami kryjącymi się w umowach?; jak nie popełnić w nich podstawowych błędów?; w jaki sposób tworzyć wybrane klauzule do umów z zagranicznymi kontrahentami, aby zapewnić w nich maksymalną ochronę interesów?; jak wygląda dochodzenie należności poza granicami Polski?
W tym celu prelegenci dokonają praktycznej analizy przykładowych stanów faktycznych (kazusów), na podstawie których zostaną omówione typowe zagadnienia prawne pojawiające się w międzynarodowym obrocie prawnym, zwracając przy tym m.in. uwagę na zwyczaje handlowe, typowe klauzule oraz ogólne warunki umów stosowane przy ich zawieraniu.
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 7 września br. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://kujawskopomorskie.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/283007,zaproszenie-na-seminarium-handlujesz-z-zagranica-zadbaj-o-swoje-interesy-czyli-jak-byc-bezpiecznym-w-obrocie-miedzynarodowym-.html
Kontakt w sprawie seminarium: Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-P COIE) e-mail: [email protected], tel. 56 62 18 751.

„Narodowe czytanie”
W najbliższą sobotę, 8 września br. o godz. 12.00, na Placu Wolności, będzie można usłyszeć fragmenty „Przedwiośnia” w interpretacji młodzieży z włocławskich szkół oraz gości specjalnych. Zmiany poszczególnych lektorów wypełnione zostaną muzyką patriotyczną. Pojawią się również aktorzy Teatru „Skene” i Teatru Ludzi Upartych w kostiumach z różnych epok.
Natomiast o godz. 17.00 w Teatrze Impresaryjnym rozpocznie się widowisko sceniczne „Drogi do wolności”, w którym aktorzy Teatru Ludzi Upartych zaprezentują teksty literackie opowiadające o wydarzeniach z naszej historii, które miały wpływ na kształtowanie się narodowych losów Polaków.
Widowisko będzie swobodną inscenizacją tekstów m.in.: Jana Kochanowskiego, Piotra Skargi, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Stefana Żeromskiego. Wzorem poprzednich Narodowych Czytań głównym elementem widowiska będzie słowo, natomiast pozostałe elementy inscenizacyjne podniosą jego formalną atrakcyjność. Scenariusz i reżyseria Jan Polak, opracowanie muzyczne Piotr Matuszkiewicz.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru.

MOPR informuje o projekcie: „Trampolina 2”
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Toruniu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Wsparcia Społecznego „Aditus” z Włocławka rozpocznie realizację projektu, pn. „Trampolina 2” w ramach Poddziałania 9.2.2 Aktywne włączenie młodzieży objętej sądowym środkiem wychowawczym lub poprawczym, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Projekt „Trampolina 2” to działanie nastawione na praktyczne rozwiązanie złożonych problemów młodzieży objętej sądowym środkiem wychowawczym, którego celem jest wzrost aktywności społecznej, edukacyjnej i zawodowej oraz zwiększenie zdolności funkcjonowania w społeczeństwie młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.
Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2002.

Dyżur radnych
Dziś, 4 września br. dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 2 (osiedle „Kazimierza Wielkiego i Zawiśle”).
Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy wtorek tygodnia, w godzinach od 15.00 do 17.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.
Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane pod adresem http://www.bip.um.wlocl.pl/dyzury-radnych-rm/ .

Pogoda na dzień (04.09.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE

Źródło: TVN Meteo/x-news.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto