Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najnowsze informacje z Urzędu Miasta Włocławek. Prognoza pogody [7 września 2018]

Online
Wiadomości z magistratu 173/2018 Włocławek, 7 września 2018 r.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych już w najbliższą sobotę !
PGK „Saniko” informuje, że 8 września br. odbędzie się zbiórka odpadów problemowych na poszczególnych osiedlach miasta.
Mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dostępne będą dla włocławian w wyznaczonych miejscach i godzinach:
1. ul. Wiązowa/Al. Jana Pawła II w godzinach od 7.30 do 10.30,
2. ul. Promienna (pętla autobusowa) w godzinach od 7.30 do 10.30,
3. ul. Broniewskiego (park cyrkowy) w godzinach od 7.30 do 10.30,
4. ul. Witoszyńska/Grodzka w godzinach od 11.00 do 14.00,
5. ul. Zielony Rynek (parking przy hali handlowej od strony UM) w godzinach od 11.00 do 14.00,
6. ul. Ostrowska (pętla autobusowa) w godzinach od 11.00 do 14.00

Poprzez odpady problemowe należy rozumieć meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny. Ponadto zużyte baterie, akumulatory i świetlówki.
Akcja jest organizowana tylko na terenie Miasta Włocławek, dla Mieszkańców Włocławka.

Budżet Obywatelski 2019. Ostatni dzień głosowania!
Każdy mieszkaniec Włocławka, który ukończył 16 lat, może zagłosować na propozycje zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Można zagłosować tylko na jednej karcie do głosowania (za pośrednictwem Internetu lub karty do głosowania w formie papierowej) i oddać maksymalnie dwa głosy: jeden głos na propozycje z puli okręgowej oraz jeden głos na propozycje z puli ogólnomiejskiej.
W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Włocławek mieszkańcy mogą zagłosować na dowolny projekt z puli okręgowej, bez względu na miejsce zamieszkania. Np. mieszkańcy Zawiśla mogą zagłosować na projekty Zazamcza.
Jest to odpowiedź na sygnały włocławian składane na ręce włodarzy miasta podczas spotkań konsultacyjnych Prezydenta z mieszkańcami Włocławka.
Głosować można na trzy sposoby.
System do głosowania dostępny jest na stronie internetowej bo.wloclawek.eu (serdecznie zachęcamy do tej formy oddawania głosów). Można też przesłać wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek, z dopiskiem: Budżet Obywatelski miasta Włocławek na rok 2019. Tradycyjnie, można też wrzucać karty do głosowania do urn wystawionych w: budynku Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, siedzibie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a, siedzibie włocławskiej Straży Miejskiej przy ul. Bojańczyka 11/13.
Karty do głosowania dostępne są na stronie internetowej bo.wloclawek.eu oraz www.wloclawek.pl lub w formie papierowej w siedzibach instytucji, w których wystawione są urny.
Więcej informacji na temat procedury głosowania: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/256/8729/glosowanie
Wykaz propozycji jest dostępny pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/262/lista-propozycji .

„Troje oczu” - Antoni, Bartosz i Janusz Bisaga
Bisaga to nazwisko znane od lat włocławskim miłośnikom sztuki. Wystawa „Troje oczu” jest zbiorem najnowszych prac Antoniego, Bartosza i Janusza Bisagów.
Trzy pokolenia twórców prezentujących różne spojrzenia na sztukę. Prace Antoniego i Janusza to rzeźby i kompozycje ceramiczne. Antoni Bisaga w swojej twórczości odnosi się do tradycyjnych form i symboli, ale nie nie unika eksperymentów i niekonwencjonalnych rozwiązań. W jego pracach można dostrzec fascynację pięknem stworzonego świata. W centrum zainteresowania Janusza Bisagi pozostaje człowiek i jego emocje, przeżycia, fantazje. Jego ceramiczne rzeźby i kompozycje odzwierciedlają wnikliwą obserwację innych ludzi i samego siebie. Prace Bartosza Bisagi to głównie grafiki cyfrowe. W zrównoważonych, często abstrakcyjnych formach widać dążenie do perfekcji. Autor w swoich pracach poszukuje idealnych i ponadczasowych rozwiązań twórczych.
Otwarcie wystawy odbędzie się dziś, 7 września o godzinie 18.00. w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej 2/4 we Włocławku.
Wystawa czynna będzie do 30 września br.

„Powroty sentymentalne – odsłona druga”
Od dziś, 7 września zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy w Galerii Plakatu Polskiego ukazującą tym razem afisze przedstawień, które odbyły się w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego w latach gdy o wykonaniu we Włocławku plakatów z „prawdziwego zdarzenia” można było tylko pomarzyć.
Będzie można zobaczyć afisze i początkowe projekty graficzne do spektakli: Teatru „Scena Prezentacje”, Teatru „Studio” i Teatru ”Komedia” z Warszawy, Stowarzyszenia „Teatr Na Barce” z Bydgoszczy, „Sceny Graffiti” z Lublina, Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę” z Warszawy i włocławskiego Teatru Impresaryjnego. Autorką wystawianych prac jest włocławianka, pracownik Teatru Impresaryjnego - Dorota Główczyńska.
Wstęp wolny.
Wystawa czynna jest do 30 września br. w godz. 10.00 – 18.00 w dni robocze oraz w godzinach odbywania się imprez. Miejsce: Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego, ul. Wojska Polskiego 13 (Górne Foyer).
Oddzielną częścią wystawy jest prezentacja plakatów do spektakli, które zrealizowano we włocławskim Teatrze . Znajdują się na niej plakaty reklamujące przedstawienia: Teatru Skene, Teatru Ludzi Upartych, Agencji Artystycznej Nowakowski Impresariat.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”
Jutro, 8 września br. o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Zostanie również przedstawiona prezentacja multimedialna o pisarzu. Można będzie posłuchać muzyki klasycznej oraz piosenek o charakterze patriotycznym.
O godz. 12.00, na Placu Wolności, będzie można usłyszeć fragmenty „Przedwiośnia” w interpretacji młodzieży z włocławskich szkół oraz gości specjalnych. Zmiany poszczególnych lektorów wypełnione zostaną muzyką patriotyczną. Pojawią się również aktorzy Teatru „Skene” i Teatru Ludzi Upartych w kostiumach z różnych epok.
Natomiast o godz. 17.00 w Teatrze Impresaryjnym rozpocznie się widowisko sceniczne „Drogi do wolności”, w którym aktorzy Teatru Ludzi Upartych zaprezentują teksty literackie opowiadające o wydarzeniach z naszej historii, które miały wpływ na kształtowanie się narodowych losów Polaków.
Widowisko będzie swobodną inscenizacją tekstów m.in.: Jana Kochanowskiego, Piotra Skargi, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Stefana Żeromskiego. Wzorem poprzednich Narodowych Czytań głównym elementem widowiska będzie słowo, natomiast pozostałe elementy inscenizacyjne podniosą jego formalną atrakcyjność. Scenariusz i reżyseria Jan Polak, opracowanie muzyczne Piotr Matuszkiewicz.

VII Regaty Optysiowe
W dniach 8-9 września na Zalewie Włocławskim (przystań OSiR przy ulicy Płockiej) rozegrane zostaną żeglarskie regaty w klasie OPTIMIST w ramach Pucharu Polski gr. B, 29er.
Jest to siódma edycja sportowych Regat Optysiowych organizowanych przez Klub Sportowy AQUA Włocławek. W regatach rywalizować będą zawodnicy w wieku 7 -14 lat. Zmagania będzie można oglądać z brzegu przy przystani OSiR przy ulicy Płockiej 187.
Zgłoszenia ostateczne do regat przyjmowane będą w dniu 7 września w godz. 18.00-20.00 i 8 września w godz. 8.00-9.30.
Uroczyste rozpoczęcie regat odbędzie się w sobotę, 8 września o godz. 10.30. Zakończenie regat nastąpi w niedzielę, 9 września o godz. 15.30.
Dodatkowych informacji udziela: Jarosław Marciniak, tel: 602 513 514; [email protected] .
Zawody organizowane są przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Włocławka.

Wernisaż wystawy Tamary Sass – Grafika Dotyku
W sobotę, 8 września br. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki „Suszarnia” przy ul. Łęgskiej 28 odbędzie się wernisaż wystawy Tamary Sass – Grafika Dotyku.
Tamara Sass - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskała doktorat na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie adiunkt na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz starszy wykładowca w Katedrze Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Uniwersytetu Łódzkiego. Artystka publikuje w zakresie edukacji artystycznej.
Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: w Muzeum Narodowym w Gdańsku, w muzeum Sztuki w Bogenbergu oraz w międzynarodowych konkursach graficznych: „Eurografik” w Petersburgu, Międzynarodowe Biennale Grafiki w muzeum Saint–Maur, we Franc
Grafika Dotyku podkreśla konieczność zrównania szans poznawczych osób niewidomych poprzez stworzenie kolekcji prac artystycznych, do których dostęp percepcyjny osób widzących, niedowidzących czy niewidomych będzie taki sam. Wystawę wzbogaci kolekcja zdjęć córki - Debory Sass, absolwentki ASP, przedstawiających wykonane przez nią tatuaże stanowiące specyficzny rodzaj sztuki dotyku oraz kolekcja grafik studentów dedykowanych niewidomym.
Wstęp wolny.

Mecz 2 kolejki II ligi kobiet
Jutro, 8 września br. o godz. 17.00 na stadionie OSiR we Włocławku rozegrany zostanie mecz piłkarski pomiędzy drużyną „Wilczyc” Włocławskiej Akademii Piłkarskiej z drużyną UKS VICTORIA SP 2 Sianów.

Projekcja filmu, koncert i after party
Również w sobotę, 8 września br. Włocławski Instytut Rozwoju zaprasza na projekcję filmu "Węże w samolocie" z Samuelem L. Jacksonem oraz "After party" w trakcie którego uczestnicy do białego rana będą mogli bawić się przy muzyce techno zapewnionej przez DJ-ów.
Start o godz. 18.00. Miejsce: punkt widokowy na Wzgórzu św. Gotarda na Zawiślu.

De Luzers
9 września br. (niedziela) o godz. 18.00 na Scenie na Wiśle odbędzie się koncert De Luzers.
Jeden z najlepszych coverowych zespołów w kraju. Repertuar obejmuje największe przeboje muzyki tanecznej i pop-rockowej począwszy od lat 60-tych, aż po chwilę obecną. Od The Beatles, Czesława Niemena, Czerwone Gitary przez Roda Stewarta, U2, Tinę Turner aż po Maroon 5, Bruno Marsa, Stinga. Skład: Robert "Myca" Kowalski – wokal, Tomasz Sikorski – gitara, Jacek Zasada – instrumenty klawiszowe, Piotr "Siara" Sieracki – gitara basowa, Radek Więckowski – perkusja.
Wstęp wolny.

„Ziołowa spiżarnia” w Skansenie w Kłóbce
W roku jubileuszu 25-lecia otwarcia Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce zapraszamy na ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Ziołowa spiżarnia”, który odbędzie się w dniu 9 września (niedziela), w godz. 15.00-18.00.
Tematem przewodnim spotkania będzie pokazanie znaczenia ziół w kuchni i medycynie ludowej. Widowisko „Szeptucha” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Lubominianki” z gminy Boniewo opowie o tytułowej Babce Szeptusze – zielarce, która pomagała społeczności lokalnej ukoić różne dolegliwości za pomocą ziół i magii. W programie imprezy znajdą się występy „Rodzinnej Kapeli Pana Jacka” z Sierpca (po raz pierwszy w skansenie) oraz Zespołu Folklorystycznego „Bronisławianki” z Bronisławia w repertuarze tradycyjnych melodii ludowych i pieśni kujawskich.
Występom towarzyszyć będzie wiele atrakcji, m.in. słuchowisko o ziołolecznictwie w mobilnym planetarium (jeśli nie przeszkodzi w tym deszcz), wypiek podpłomyków, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, suszenia owoców, czyszczenia i obróbki zboża, toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania koszy, kucia żelaza na gorąco oraz degustacja naparów z ziół. Dzieci wezmą udział w wyrobie podpłomyków, w warsztatach plecionkarskich i plastycznych – wyrobu kwiatów rumianków z bibuły.
Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła przyciągać będą już od godziny 13.00 kramy z rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego, koszami wiklinowymi, naczyniami z gliny, zabawkami, biżuterią, ozdobami ze słomy, masy solnej, torbami oraz ze swojskim jadłem.

Spektakl Teatru Impresaryjnego zagości w Warszawie
Teatr Za Daleki, założony przez Zbigniewa Zapasiewicza, zaprosił do siebie włocławskich aktorów i realizatorów „Rewizora”. To przedstawienie, będące sceniczną adaptacją komedii Mikołaja Gogola, zostało zrealizowane w całości we włocławskim Teatrze Impresaryjnym.
Włocławskie przedstawienie będzie prezentowane 9 września dwukrotnie – o godz. 18.00 i 20.00. Będzie to oficjalne otwarcie sezonu teatralnego 2018/2019 w Domu Sztuki i na Ursynowie.
Twórcy z Włocławka mają nadzieję, że po sukcesie „Szesnastu róż”, spektaklu który Teatr Impresaryjny zaprezentował w Warszawie w lutym tego roku, i „Rewizor” nie zawiedzie oczekiwań stołecznej publiczności.

Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 już tuż tuż!
W przyszłym tygodniu już po raz kolejny włocławskie niebo zapełni się różnokolorowymi balonami. Wszystko to za sprawą 4. Balonowych Mistrzostw Świata FAI Juniorów 2018, które odbędą się w dniach 11 – 16 września 2018 r.
Do udziału w tych zawodach zgłosiło się 50 pilotów wraz z ekipami z następujących, siedemnastu krajów świata – Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii. Łącznie blisko 250 uczestników.
Ceremonia otwarcia Balonowych Mistrzostw Świata odbędzie się w dniu 11 września (wtorek) na Placu Grodzkim przy Centrum Handlowym Wzorcownia o godzinie 16.00.
W roku 2013, Aeroklub Włocławski był organizatorem Balonowych Mistrzostw Europy. Tegoroczne zawody będą pierwszymi w historii aeroklubu zawodami balonowymi rangi ogólnoświatowej, w ramach których do Włocławka zawitają jedni z najlepszych pilotów balonowych, aby tym razem powalczyć na włocławskim niebie o tytuł Mistrza Świata.

Pogoda na dzień (07.09.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE

Źródło: TVN Meteo/x-news.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto