W piątek,10 bm., w parafii św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi na Kujawach odbyły się uroczystości odpustowe.

Są tutaj kultywowane od wieków, zważywszy, że parafia wraz z romańską świątynią liczy bez mała 900 lat. Niegdyś Kościelna Wieś była własnością Wandy Preyss z Waszkiewiczów, babki Jerzego Waldorffa i stąd jego częste udziały w tutejszych odpustach

W latach międzywojennych z powodu wiekowości parafii w gwarze kujawskiej Kościelną Wieś określano nazwą Kujawski Watykan.

Obecnie proboszczem parafii jest ks. Bogusław Wiszowaty i podczas jego posługi duszpasterskiej odbywa się rewitalizacja romańskiego kościoła i przywracanie dawnego blasku świątyni.

Piątkowa uroczystą odpustową liturgię sprawował ks. Przemysław Kłosowski wraz z zaproszonymi kapłanami , w której udział wzięła miejscowa wspólnota parafialna wraz ze swoimi gośćmi odpustowymi , miejscową orkiestrą dętą i nie obyło się też bez druhów strażaków z OSP Ruszki

Zobaczcie fotorelacjeFLESZ - letnie upały, jak reagować w razie udaru słonecznego?

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!