Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt z Włocławka Gala Dobrych Serc otrzymał Złotego Wilka w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

red/nad
Projekt społeczny ,,Gala Dobrych Serc" realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii" otrzymał Złotego Wilka z rąk wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz prezes fundacji ,,Social Wolves" Pauli Bruszewskiej za najlepszy projekt społeczny licealny w Polsce w temacie ,,społeczność lokalna".

Uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych projektów z całej Polski odbyła się 23 kwietnia i nastąpiła podczas Wielkiego Finału, w którym uczestniczyło tysiące osób m.in: ministrowie, partnerzy, przedstawiciele czołowych firm

Zwycięski projekt ekipy z Włocławka to ,,Gala Dobrych Serc" realizowana przez 5 młodych ludzi z naszego miasta. Projekt ten otrzymał Złotego Wilka za najlepszy projekt w szkole.

Pomysłodawcami projektu byli: Bartosz Durma, Pamela Felińczak, Agnieszka Zaroślińska - uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku, Klaudia Kostrzewska i Agata Ręklewska - uczennice Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

- Nagraliśmy filmik podsumowujący naszą kilkumiesięczna pracę, a następnie prezentowaliśmy się przed jury m.in. przed: Anna Jakubowski - Dyrektor Generalną the Coca Cola Company w Polsce, Jackiem Sawicki Prezesem Zarządu Enterpise Investores, Radosławem Jasińskim - Dyrektorem Programowym Polsko-
Amerykańskiej Fundacji Wolności i Marianem Owerko - Członkiem Zarządu Polskiej Rady Biznesu - wyznaje Bartek Durma.

Zobacz filmik

Co to takiego jest ,,Gala Dobrych Serc"?

,,Gala Dobrych Serc" to projekt społeczny realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii", który miał na celu docenienie wolontariuszy z Włocławka za ich wielkie serca oraz zachęcenie włocławian do większej otwartości serc. W ramach tego całego projektu przeprowadzona został we Włocławku konkurs dla wolontariuszy działających na rzecz społeczeństwa.

- Internauci na podstawie przedstawionych sylwetek bohaterów wyłonili najlepszego ich zdaniem wolontariusza.
Oprócz konkursu zorganizowaliśmy zbiórkę dla podopiecznych fundacji ,,Samotna Mama" we Włocławku, z której łącznie skorzystało ponad 1500 dzieci z ubogich rodzin. Do tej akcji włączyło się kilkanaście instytucji (szkoły/organizacje pozarządowe) z całego miasta. - mówi Durma. - Główną ideą naszego projektu jest zachęcenie młodzieży do otwartości serc i pokazania społeczeństwu, że jest w nas - młodych ludziach nadzieja na lepsze jutro.

Finałem włocławskiego przedsięwzięcia była uroczysta gala, która miała miejsce 11 marca 2016 roku w Centrum Kultury ,,Browar B" we Włocławku. W gali uczestniczyło blisko pół tysiąca mieszkańców, a przy realizacji tego przedsięwzięcia pracowało kilkadziesiąt ludzi z różnych firm. Uroczystość tą rozświetliło wiele występów artystycznych m.in: Chór ,,Canto".

Projekty konkursowe były oceniane pod kątem pomysłowości i rzeczywistego wpływu społecznego. Wśród tegorocznych laureatów pojawił się m.in. pomysł na wykorzystanie marnowanych przez lokalne gastronomiczne produktów spożywczych. Warszawski projekt „Feed them up” zachęcał restauracje do przekazywania nadmiaru jedzenia ubogim. Innym projektem, który został entuzjastycznie przyjęty przez uczestników, była kampania „Serce Twojego Samochodu”. Jej organizatorzy zwrócili w niej uwagę na brak obowiązku posiadania apteczki pierwszej pomocy w samochodzie i zaapelowali o wprowadzenie zmian.

- Jestem dumny ze wszystkich młodych ludzi, którzy angażują się społecznie. „Zwolnieni z Teorii” to godny uwagi program i cieszę się, że skupia wokół siebie aż tyle osób. Wierzę, że uczestnictwo w programach takich jak ten pomaga nie tylko lokalnym społecznościom, ale także samym organizatorom, m.in. w rozwijaniu cennych umiejętności. Ja sam po otrzymaniu CV w pierwszej kolejności patrzę na rubrykę opisującą osiągnięcia na polu działań społecznych. Wiem, że wielu pracodawców czyni podobnie – powiedział Wicepremier Mateusz Morawiecki.

Główne nagrody „Złote Wilki” zostały przyznane podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii, który odbył się 23 kwietnia w Soho Factory w Warszawie. W tym roku nagrody zostały przyznane po raz pierwszy w dwóch kategoriach wiekowych: uczniom szkół ponadgimnazjalnych i studentom. W sumie w olimpiadzie nagrodzono 19 projektów w 21 kategoriach, m.in. najlepsza reklama społeczna i najlepszy projekt kulturalny.

Statuetki wręczyli Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele partnerów – Roman Pałac, Członek Zarządu PZU, Adam Sawicki, Prezes T-Mobile oraz Beata Daszyńska-Muzyczka, Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK. Przyznano także „Srebrne Wilki” za najlepsze projekty zrealizowane w poszczególnych województwach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto