Browar B

(© gra)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy przetarg zostanie ogłoszony na budowę największego ośrodka kultury we Włocławku.

- Browar B później - poinformował tradycjnie na facebooku Jacek Kuźniewicz, zastępca prezydenta Włocławka. - Musieliśmy unieważnić przetarg na tę długo oczekiwaną przez nas wszystkich inwestycję. Najtańsza oferta złożona w przetargu przekraczała o 5 mln złotych zaplanowane środki. Formalnie nie było więc innego racjonalnego wyjścia. Jeszcze w październiku ogłaszamy nowy przetarg.
Co ma powstać - jak ma wyglądać Browar B?Projektowana inwestycja zlokalizowana jest w najstarszej części Starego Miasta, w sąsiedztwie XIV-wiecznego miasta lokacyjnego, w kwartale ograniczonym ulicami: Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Towarową, Łęgską i Bechiego. W ramach inwestycji przewidziano rozbiórkę części istniejących obiektów oraz zabudowę nowymi. W Centrum będą odbywały się m.in. zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z sąsiadujących z budynkiem szkół.
W obiekcie znajdą się sale komputerowe oraz przeznaczone do kształcenia językowego. W sali prezentacji z pogranicza teatru, muzyki i rysunku realizowany będzie projekt "Sala sześciu prób". Będzie to przedsięwzięcie skierowane do instytucji, organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń, które będą mogły tam realizować swoją statutową działalność w ww. zakresie. W budynkach znajdą się też pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia nauki tańca, śpiewu oraz fotografii, a także spotkania integracyjne. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pracowni komputerowej.
W "Browarze B" będą działać lokale gastronomiczne, klub oraz kawiarnia, pomieszczenia przeznaczone na tę działalność zostaną wynajęte prywatnym przedsiębiorcom. Projekt przewiduje połączenie obecnych magazynów z budynkiem głównym. Dobudowany zostanie więc nowy obiekt, w którym znajdzie się wejście główne do Centrum, zlokalizowana zostanie tu recepcja, punkt informacyjny oraz szatnie. Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na sale konferencyjne oraz wielofunkcyjne, w których będą mogły się odbywać np. konkursy tańca, pokazy mody czy prezentacje o charakterze instalacji twórczej. W holu będzie można organizować również targi.
Projekt zakłada zbudowanie sali widowiskowej ze sceną, zapleczem i miejscami siedzącymi dla 500 osób. Ponadto w "Browarze B" będą organizowane szkolenia i konferencje poświęcone m.in. tematyce unijnej, a także szkolenia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na zewnątrz, w podwórzu znajdzie się miejsce do organizacji imprez masowych. Przy budynku będzie oddany do użytku parking, a na reszcie terenu wykonawca zasadzi ozdobną roślinność, mieszkańcy będą mogli spocząć na kilkunastu ławkach. Na teren nieruchomości będzie można wjeżdżać od ul. Łęgskiej. Całkowita powierzchnia terenu, który zostanie ogrodzony wynosi 5,1 tys. m kw.
Obecnie, od strony zachodniej kwartał ten zamknięty jest współczesnym blokiem, północną pierzeję wypełnia otwarty plac na Bulwary, a od strony ulicy Bechiego, zespół "Browaru" graniczy z zespołem Willi Miejskiej z lat 1923-1925, w której obecnie znajduje się Delegatura Urzędu Marszałkowskiego oraz z Centrum Inicjatyw Europejskich. Sąsiedztwo Browaru stanowi także kompleks placówek oświatowych III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Chemicznych oraz Wyższa Szkoła Techniki i Przedsiębiorczości.
Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 28 mln 283 tys. zł (bez VAT).

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!