Puchar Polski KPZPN. Lider Włocławek przegrał po rzutach karnych z Mustangiem Ostaszewo [zdjęcia]

W środę 26 kwietnia o g. 17:00 we Włocławku na boisku OSiR ze sztuczną nawierzchnią rozegrano mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu KPZPN, w którym Lider Włocławek przegrał po serii rzutów karnych z Mustangiem Ostaszewo

Niepokonany u siebie od ponad roku Lider na własne życzenie wyeliminował się z walki o półfinał z innym piątoligowcem kujawsko-pomorskiej 1 grupy, który aktualnie w tabeli zajmuje 7. miejsce. Klub piłkarski Mustang Ostaszewo został założony w 1948 roku. Miejscowość liczy około 800 mieszkańców, położona jest w gminie Łysomice powiat toruński.

Jak to się stało, sami piłkarze, trener i działacze nie mogli po meczu w to uwierzyć. Przecież różne momenty zwątpienia były na boisku, choć w większości była radość, gdyż przez całe spotkanie gospodarze przeważali, a co za tym idzie prowadzili. Natomiast goście cały czas gonili wynik i jak widać, się im to opłaciło. Ambitna postawa i wola walki do ostatniego gwizdka sędziego oraz wiara w końcowy wynik dała im prawo do schodzenia z boiska w glorii i chwale. Jeszcze w 89 minucie gospodarze pewnie prowadzili 4:2 i wydało się, że nic nie zmąci im tego triumfu z twarzy. Ale jak to mawiał śp. Kazimierz Górski, „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Ta stara prawda sprawdziła się w 100%, gdyż piłkarze Mustanga zdołali w doliczonym czasie gry strzelić dwa gole i tym samym doprowadzić do dogrywki. Piłkarzem, który podciął skrzydła ekipie Lidera był Masato Hayashi. Od 94 minuty Lider grał w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Olach.

Wydawało się, że los szczęścia jeszcze się nie odwrócił od gospodarzy, gdy w ostatnich sekundach drugiej części dogrywki Łukasz Grube wyprowadził swoją drużynę na 5:4. Wydawało się, że tym razem jest już po meczu. Ale goście bardzo szybko odpowiedzieli trafieniem Kacpra Mazerskiego na 30 sekund przed końcem dogrywki i piłkarzom pozostały do rozstrzygnięcia rzuty karne. W tym elemencie gry dużo lepszymi wykonawcami byli przyjezdni, gdyż wygrali 4:1 i tym samym w walce o finał zagrają u siebie z Unią Janikowo, która pokonała w Lubaniu LTP 2:1.