Sparing Włocłavia Włocławek - MGKS Kujawiak Lumac Kowal 4:1 [zdjęcia, relacja]

W trzecim meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej MGKS Kujawiak Lumac Kowal kolejny raz dostał srogą lekcję od sąsiadów za między, doznając wysokiej porażki z liderem piątej ligi Włocłavią Włocławek 1:4.

Mecz odbył się w środę 14 lutego o godz. 18:30 czyli późnym wieczorem na boisku ze sztuczną murawą przy sztucznym oświetleniu. Tym razem kolejnej lekcji gry udzieliła Włocłavia, której trenerem jest Mirosław Kasiński. Trener włocławian miał do dyspozycji 16 piłkarzy w polu i rezerwowego bramkarza, natomiast tym razem Kujawiak pod wodzą Dawida Kwiatkowskiego dysponował tylko jednym piłkarzem z pola tj. do gry był gotowy Hubert Szymczak. Bramkarz Maciej Bednarski narzekał po ostatnim sparingu na ból barku, więc nie był w dyspozycji do gry. Ponadto kilku piłkarzy z racji obowiązków zawodowych nie mogło dojechać na mecz tj. Arkadiusz Suchomski, Bartosz Śmigiel, Dominik Gajewski, Vitalji Shvets.

Pierwszy kwadrans upłynął na grze w środkowej części boiska. Pierwszą okazję do strzelenia gola miał Paweł Behlke w 17 minucie, gdy piłkę w środkowej części boiska stracił Mikołaj Jakubowski. Paweł ją przejął i ruszył na bramkę, ale przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Wojnowskim. Piłka po jego uderzeniu trafiła w lewy słupek. Kolejną stratę w środku boiska zaliczył Łukasz Grube, ale i tym razem soczysty strzał z około 20 m Marcela Krosnowskiego wybronił Wojnowski.

Kolejne straty w 27', 30' i 31 minucie przez kiwanie się w środkowej części boiska zaliczyli: Dawid Kwiatkowski, Łukasz Grube i Witold Jakubowski. Taka zabawa nic dobrego zespołowi nie przynosiła, a przeciwnik z minuty na minutę coraz śmielej atakował kowalską bramkę. W 32 minucie worek z bramkami otworzył Paweł Behlke po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Marcela Krosnowskiego.

Kowalanie stworzyli sobie dogodną sytuację do wyrównania w 35 minucie, ale na przeszkodzie stanął słupek. Kontra poszła prawą strona boiska. Piłkę na bramkę z 16 m uderzył Robert Jakubowski, ale trafiła w słupek, następnie dobitki nie wykorzystał Kamil Malinowski, bo piłka po drodze trafiła w nogę obrońcy i wyszła na rzut rożny. W 39 minucie ponownie szybką kontrę lewą stroną boiska wyprowadził Damian Ratajczyk, wrzucił piłkę w pole karne, a Grube z pierwszej piłki uderzył na bramkę, lecz futbolówka minimalnie przeszła nad poprzeczką.

W 44 minucie ponownie Grube chciał zaskoczyć golkipera Włocłavii strzałem z 15 metrów, ale bramkarz pewnie obronił piłkę zmierzającą w lewy róg. Co nie udało się kowalanom, minutę później udało się włocławianom. Lewą strona boiska Paweł Behlka ruszył z kontrą, minął Kamila Malinowskiego i mimo nacisku Szymona Gawłowskiego zdołał wrzucić piłkę na długi słupek, gdzie zamykał akcję Marcel Krosnowski, który pięknym strzałem w lewe okienko nie dał najmniejszych szans Wojnowskiemu, wyprowadzając swój zespół na 2:0.

Od początku drugiej połowy w Kujawiaku Roberta Jakubowskiego zmienił Hubert Szymczak. Natomiast we Włocłavii za Patryka Tyrajskiego wszedł Mateusz Kłosowski. Obraz gry nie uległ zmianie ze strony jednej i drugiej drużyny. Piłkarze Włocłavii po przerwie jakby zaczęli oszczędzać siły. Więcej z gry mieli kowalanie.

Ale w dalszym ciągu Kujawiak notował sporo strat, które były efektem niepotrzebnego kiwania. Na szczęście rywal ich nie wykorzystał. W 52 minucie Gawłowski strzelił z około 20 m, a piłka poszybowała wysoko nad bramką Włocłavii. Dwie minuty później Szymczak strzelił z 11 m, ale prosto w bramkarza, który pewnie złapał piłkę. Idealną okazję wypracował dla Kujawiaka Witek Jakubowski w 55 minucie, wrzucił piłkę w pole karne na 12 m, a grający trener będąc w 100% sytuacji posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Kolejną okazję zmarnował grający trener w 57 minucie, gdyż nie potrafił z główki skierować piłki do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Grube. Soczystym uderzeniem z 25 m popisał się Damian Ratajczyk, ale piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. W 72 minucie Piotr Charzewski znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojnowskim, ale przegrał z nim pojedynek. Tomek wybronił nogami jego piłkę. W 73 minucie Kwiatkowski strzelił gola dla Kujawiaka, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki.

W 74 minucie trener Kasiński dokonał kolejnej zmiany w swoim zespole, Piotra Charzewskiego zmienił Robert Spychalski. Co się nie udało Kujawiakowi, udało się Pawłowi Behlke w 75 minucie, którego dokładnym podaniem obsłużył Spychalski, a Paweł z zimną krwią umieścił piłkę w lewym okienku. Dwie minuty później soczysty strzał Tycjana Tatery wybronił bramkarz Włocłavii, piąstkując piłkę na rzut rożny.

W 80 minucie było już 4:0, a strzelcem gola był Marcel Krosnowski, którego dokładnym podaniem obsłużył Krzysztof Kijewski. W 85 minucie honorową bramkę dla Kujawiaka strzelił Piotr Szablewski. Wcześniej Kwiatkowski uderzył piłkę z główki, ale bramkarz ja obronił, jednak tak niefortunnie piłkę wybił, że ta trafiła prosto pod nogi Szablewskiego, który wiedział co z nią zrobić. Kolejne dwie straty przez kiwanie w ostatnich dwóch minutach zaliczył grający trener Kujawiaka, na szczęście włocławianie już się nie skorzystali z tych prezentów, zadowalając się wysokim prowadzeniem. W międzyczasie trener Kasiński dokonał kolejnych zmian. Za Pawła Behlke wszedł Lucjan Jaroszewski, za Kamila Trzeciaka wszedł Patryk Klimek, za Piotra Szczęsnego wszedł Marcel Wuciński.

Jak widać, to kolejna wysoka przegrana Kujawiaka pod wodzą trenera Dawida Kwiatkowskiego. Czy trener w końcu wyciągnie z tych lekcji stosowne wnioski o tym przekonamy się już niebawem.

Następnym sparingpartnerem będzie w najbliższą sobotę 17 lutego o godz. 10:00 piątoligowiec Łokietek Petrokan Brześć Kujawski. Mecz zostanie rozegrany we Włocławku na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Włocłavia Włocławek: B. Głodkowski, J. Markiewicz, P. Szczęsny, Ł. Lewandowski, K. Kijewski, D. Falkowski, K. Trzeciak, P. Charzewski, P. Tyrajski, P. Behlke, M. Krosnowski.
Na zmianę: M. Kasiński, M. Kłosowski, L. Jaroszewski, M. Wuciński, P. Klimek, R. Spychalski.

Kujawiak Lumac Kowal:  T. Wojnowski, M. Jakubowski, K. Malinowski, Sz. Gawłowski, D. Ratajczyk, T. Tatera, R. Jakubowski (46' H. Szymczak), Ł. Grube, P. Szablewski, D. Kwiatkowski, W. Jakubowski.
Na zmiany: H. Szymczak.