Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 75:91 w 20. kolejce EBL. Udany rewanż mistrzów Polski [wideo]

Spójnia nie wygrała trzeciego spotkania w Stargardzie. Anwil pokonał ją 91:75
Spójnia nie wygrała trzeciego spotkania w Stargardzie. Anwil pokonał ją 91:75 Grzegorz Drążek
W 20. kolejce ekstraklasy koszykarzy Spójnia Stargard przegrała u siebie z Anwilem Włocławek 75:91. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w czwartej kwarcie.

Anwil Włocławek to aktualny mistrz kraju, który w tym sezonie chce ponownie wywalczyć ten tytuł. Spójnia Stargard jako beniaminek ekstraklasy walczy o utrzymanie. Faworyt sobotniego spotkania w Stargardzie był więc tylko jeden.

Jeśli jednak koszykarze Anwilu Włocławek myśleli, że łatwo dopiszą sobie dwa punkty, to się mylili. Spójnia, mimo że zagrała bez Shine'a Richardsa, postawiła wysoko poprzeczkę. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej kwarcie wygrywała 15:3.

Jeszcze w pierwszych dziesięciu minutach Anwil Włocławek odrobił straty i później przez dwie kwarty trwała wyrównana gra. Spójnia w trzeciej kwarcie ponownie nieco odskoczyła, ale i tym razem goście odrobili straty. Po trzydziestu minutach było 61:64 i rzucie w ostatniej sekundzie Jarosława Zyskowskiego.

25 lat temu doszło do wielkiej bijatyki w meczu Spójnia - Nobiles Włocławek [zdjęcia]

Wynik rozstrzygnął się w czwartej kwarcie. W niej mocniejsza obrona Anwilu Włocławek sprawiła sporo kłopotów zmęczonym już gospodarzom. Kilka przechwytów i celnych rzutów wyprowadziło gości na bezpieczne prowadzenie. Spójnia nie była już w stanie odrobić strat. Stargardzki zespół przegrał 75:91.

Nie udało się więc Spójni drugi raz w sezonie sprawić niespodzianki i pokonać Anwil. We Włocławku stargardzki zespół wygrał sensacyjnie 81:80.

W sobotnim spotkaniu najlepszym strzelcem był Rod Camphor. Gracz Spójni rzucił 29 punktów, trafiając pięć trójek. Miał także osiem zbiórek, ale i osiem strat.
Dodajmy, iż w Anwilu Włocławek zadebiutował Olek Czyż.

Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 75:91 (23:22, 23:21, 15:21, 14:27)
Spójnia: Camphor 29 (pięć razy za 3 pkt), Pabian 13 (3), Giga 9 (1), Dymała 8, Bręk 7 (1), Raczyński 7 (1), Wilczek 2, Fraś.
Anwil: Simon 19 (2), Zyskowski 17 (2), Szewczyk 13 (3), Broussard 10, Łączyński 9 (1), Lichodiej 8 (2), Almeida 6, Sobin 6, Wadowski 3 (1), Czyż.