Cztery zastępy brały udział w gaszeniu pożaru do którego doszło w sobotę w Brześciu Kujawskim.

30.09.2017r. godz.12:14-13:59, Brześć Kujawski ul. Reymonta, Pożar śmieci na klatce schodowej.

Informację o pożarze na ul. Reymonta w Brześciu Kujawskim straż pożarna we Włocławku otrzymała o godzinie 12:14.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży stwierdzono silne zadymienie na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym. Zadymienie spowodowane było palącymi się śmieciami (stary regał, stara lodówka, gazety) składowanymi na klatce schodowej. Lokatorzy znajdowali się poza budynkiem - 8 osób, w tym jeden z mieszkańców udzielono pomocy do czasu przybycia ZRM, który został ewakuowany przez osobę postronną. Wszystko wskazuje, że przyczyną pożaru było podpalenie - mówi Mariusz Bladoszewski, rzecznik Straży Pożarnej we Włocławku.

Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono przy pomocy wentylatora oraz przez otwarcie okien. Na zakończenie działań sprawdzono pomieszczenia obiektu na zawartość CO brak wskazań. W trakcie działań odłączono dopływ prądu do budynku.

W akcji, która trwała prawie dwie godziny udział brały zastępy: GBA 2,5/16/2,5 z JRG 1 Włocławek, GCBA 5/32 z OSP Brześć Kujawski, GCBA 5/24 z OSP Machnacz oraz GCBA 4/32 z OSP Kąkowa Wola.

Wideo: Wypowiedź rzecznika Straży Pożarnej we Włocławku


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: