Sukcesy WKN Jacques Włocławek podczas X Mikołajkowych zawodach w pływaniu w Bydgoszczy

Włocławski Klub Nurkowy Jacques
Włocławski Klub Nurkowy Jacques na drugim miejscu w województwie w klasyfikacji medalowej klubów.

W Bydgoszczy odbyły się IX Mikołajkowe Zawody w pływaniu w których udział wzięły cztery włocławskie kluby pływackie - Klub Pływacki Delfin, Uczniowski Klub Pływacki Wodnik, Klub Sportowy Aqua i Włocławki Klub Nurkowy Jacques. Zawodnicy włocławskich klubów zdobyli łącznie 22 medale z czego zawodnicy WKN Jacques zdobyli dwadzieścia medali(14 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe) i dwa brązowe medale zawodnicy KP Delfin. Za dwa najlepsze starty tytuł zawodnika zawodów zdobyli Jakub Grzywiński, Natalia Wojciechowska i Wojciech Nowakowski.

Ponadto po dwa złote medale zdobyli Pola Prokopiak i Wojciech Barczykowski. Włocławski Klub Nurkowy Jacques został sklasyfikowany na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej spośród 26 startujących klubów. Pierwsze miejsce zdobył Klub Pływacki SP 63 z Bydgoszczy z którym ciężko jest rywalizować WKN Jacques ponieważ ilość zawodników reprezentujących SP 63 Bydgoszcz wyniosła 146 a WKN Jacques 18. Cieszy jednak fakt, iż Włocławek ma bardzo mocną reprezentację w Województwie Kujawsko Pomorskim oraz osiąga wyniki liczące się na arenie ogólnopolskiej. Gratulację należą się przede wszystkim zawodnikom, Którzy godnie reprezentują nasze miasto ale również ternerom Aleksandrze Nawlickiej i Leszkowi Kubickiemu którzy na co dzień pracują z zawodnikami.