TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 70:88 w 29. kolejce EBL. Josip Sobin zszedł z boiska z urazem

JP
Anwil Włocławek pokonał drużynę TBV Start Lublin 70:88. Josip Sobin zszedł z boiska z urazem.

TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 70:88 (18:20, 10:26, 30:22, 12:20)

TBV Start: Borowski 17, Dutkiewicz 13, Washington 11, Dziemba 8, Szymański 5, Gaddefors 5, Thomasson 5, Upson 3, Gospodarek 3, Mirković, Pelczar. Trener: David Dedek

Anwil: Simon 24, Broussard 13, Ignerski 12, Sobin 10, Almeida 6, Czyż 6, Szewczyk 6, Zyskowski 5, Lichodiej 4, Łączyński 2, Wadowski. Trener: Igor Milicic

Anwil przegrał trzy z ostatnich czterech meczów i sam skazał się na Stal Ostrów w ćwierćfinale. Ostatnie mecze w rundzie zasadniczej zadecydują, która z tych drużyn będzie miała atut własnego boiska.

Po pierwszych wyrównanych minutach Anwil zyskał przewagę dzięki lepszej defensywie i kontrom, które zwykle kończył pod koszem (11:16). Dla lublinian to była ostatnia szansa, żeby włączyć się do walki o play off. Po chaotycznym finale 1. kwarty, w kolejnej części zaczął od serii 6:0. Przewaga rosła (21:32), TBV Start miał duże kłopoty z kreowaniem akcji, Anwil prowadził w pewnym momencie 28:46. To było już całkowite panowanie na parkiecie, głównie dzięki defensywie. Gospodarze do przerwy mieli tylko 36 proc. z gry i zaledwie 11 zbiórek przy 23 Anwilu.

TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 70:88. Wiadomo ile potrwa...

Druga połowa była nierówna w grze obu zespołów. Przełamał się Marcin Dutkiewicz, a po serii trafień z dystansu (pięć w 3. kwarcie) TBV zmniejszył straty. Odpowiadał Chase Simon (23 pkt po 3. kwartach), ale Anwil zapomniał o innych swoich atutach i przewaga kilka razy spadła poniżej 10 pkt.

Ostatnią kwartę Anwil zaczął od strat (52:60), wtedy jednak Zyskowski trafił dwa ważne rzuty (zresztą jedyne w tym meczu). Włocławianie nie zachwycali, ale jednak grali spokojniej w decydujących akcjach. W odpowiedniej chwili z dystansu przymierzyli Broussard i Ignerski, a przewaga urosła do 20 punktów.

Cieszy zwycięstwo, martwi kontuzja kolana Josipa Sobina w 2. połowie. Na razie jednak nie ma diagnozy.