TKM i AKM kończą rozgrywki w III lidze koszykówki. Decydujące mecze o mistrzostwie

Grzegorz Oleradzki
Trzecioligowa ekipa TKM odrabia zaległości. Grała też AKM

Dwa dni po zakończeniu półfinałowego turnieju mistrzostw kraju juniorów starszych, w którym uczestniczyła większość graczy z trzecioligowej ekipy, przystąpiła ona do odrabiania zaległości. We wtorkowy wieczór podejmowali oni MKKCH Chełmno.

TKM - MCHKK CHEŁMNO 78:69 Kwarty: 15:21, 25:14, 16:17, 22:17 TKM: Barański 24, M. Zych 16, Jankowski 14, Spojda 8, Wronkowski 7, Chojnacki 6, Ręgocki 3.

Włocławianie do meczu przystąpili bez leczącego kontuzję Adriana Warszawskiego i w pierwszej kwarcie nie potrafili uporządkować gry. Wykorzystali to grający szybko rywale zdobywając kilkupunktowe prowadzenie. Sytuacja uległa zmianie w kolejnej odsłonie, w której podopieczni trenera Grzegorza Kożana szybko odrobili straty wychodząc w końcówce kwarty na prowadzenie. W drugiej połowie spotkania włocławianie przez cały czas kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a trener Kożan dokonywał częstych zmian. Kilka minut szybszej gry w końcówce zapewniło TKM wyraźną wygraną.

Już w piątek kolejne zaległe spotkanie, w którym TKM podejmie Domino Inowrocław (początek o godzinie 20, Hala Mistrzów), które w pierwszej rundzie pokonał 82:74. Wygrana gospodarzy zapewnia w praktyce awans do turnieju strefowego drugiej włocławskiej drużynie AKM.

W dużej mierze o takim rozwoju sytuacji na finiszu rozgrywek zdecydowało zwycięstwo 65:64 (20:16, 10:13, 18:17, 17:18) nad Stalą Grudziądz, o którym w dużej mierze zdecydowała dobra postawa graczy podkoszowych zwłaszcza Grzegorza Szepczyńskiego i Krystiana Świecha. Spotkanie było bardzo zacięte, a wynik do końca niewiadomą. Goście, którzy przegrywali już różnicą dziesięciu punktów ani na chwilę nie zrezygnowali z podtrzymania zwycięskiej passy trwającej od 21 grudnia ubiegłego roku. Tym samym Stal z pięcioma porażkami straciła szansę na włączenie się do walki o miejsca dające prawo gry w marcowym turnieju strefowym z udziałem dwóch najlepszych ekip z województwa łódzkiego.

W tym pojedynku AKM zagrał w "składzie" Szepczyński 18, Świech 16, Szląskiewicz 12, Wasielewski 8, Krawiec 5, Gawlak 2, Mateusz Piekarski 2, Zawalski 2, Kaźmierczak. Lokata TKM zależna będzie od wyników wyjazdowych spotkań, niedzielnego zaległego z Notecią 1938 Inowrocław oraz kończącego (8 marca) sezon z Astorią Bydgoszcz.