TKM Włocławek - Domino Inowrocław 53:72 w 1. kolejce II ligi koszykówki

Grzegorz Oleradzki
Wojciech Alabrudziński
Włocławianie w Hali Mistrzów podejmowali starego i dobrze znanego rywala Domino Inowrocław.

TKM - Domino 53:72
Kwarty: 14:17, 11:18, 17:16, 11:21
TKM: Marchlewski 14, Hanke 9 (1), Warszawski 8 (1), Sołtysiak 6, Krawiec 5 - J. Nowakowski 5, Chojnacki 2, Drozdowski 2, Wronkowski 2, Frontczak, Matusiak, Osrowski.
Domino: Milak 12 (4), Pomieciński 11, Szmelter 5 (1), Lewandowicz 5 (1), Warchowski 4 - Matusiak 21 (6), Majer 12, Głowicki 2, Filipiak, Ławiński.

Od początku zarysowała się przewaga bardziej doświadczonego zespołu gości. Włocławianie przełamali jednak debiutancką tremę, zaczęli trafiać i do końca pierwszej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Minimalne prowadzenie Domino zapewniło sobie w jej końcówce. Zdecydowanie gorzej podopieczni trenera Grzegorza Kożana zaprezentowali się w drugiej kwarcie. Nie trafiali z dystansu, w całym meczu zaledwie dwie celne "trójki" zaś goście mieli dorobek sześć razy większy.

Po zmianie stron TKM podjął walkę, zdołał w trzeciej warcie minimalne zmniejszyć stratę jednak w ostatniej odsłonie oddał parkiet rywalom. Koszykarze TKM zawodzili rzutowo, wykorzystali zaledwie połowę z 22. rzutów wolnych. Przegrywali też większość pojedynków podkoszowych.

Poniżej oczekiwań zagrali zawodnicy najbardziej doświadczeni, zwłaszcza trenujący z pierwszym zespołem i mający drugoligowe doświadczenie Kamil Hanke. Przebywał na parkiecie pomad 30 minut, trafiając z gry zaledwie trzy rzuty. Nie zawiódł najskuteczniejszy w zespole Stefan Marchlewski, nie można też mieć zastrzeżeń do postawy najmłodszego w ekipie Filipa Drozdowskiego (rocznik 2000).

Pozostałe wyniki 1. kolejki
Obra Kościan - Basket Piła, Itago Gdynia - Trefl II Sopot 93:81, Decko Pelpin - AZS UMK Toruń 61:79, Politechnika Gdańska - Kotwica 50 Kołobrzeg 93:82, SMS PZKosz. Władysławowo - Asseco II Gdynia 64:89.

W tym ostatnim spotkaniu 21 pkt. dla zwycięskiego zespołu zdobył wychowanek TKM Bartosz Jankowski. a