Trzy medalowe lokaty judoków MKS Olimpijczyk Włocławek w Grand Prix Ostrawa 2017

MG/AS
Trzy medale zdobyli zawodnicy MKS „Olimpijczyk” Włocławek podczas międzynarodowego turnieju w Czechach w judo Grand Prix Ostrawa 2017.

W dwudniowych zawodach padła rekordowa liczba startujących zawodników (1247) ze 127 klubów. Był to pierwszy turniej rankingowych dla reprezentantów Czech, dlatego też nie zabrakło ścisłej czołówki tego kraju. Do Ostrawy wybrało się również wielu reprezentantów Polski, w tym włocławianka Angelika Szymańska -Mistrzyni Polski 2016 (57 kg), zwyciężczyni trzech Pucharów Europy, która 2016 rok zakończyła na 1 miejscu w rankingu europejskim (EJU) i na 2 miejscu w rankingu światowym (IJF).

Jak przystało na mistrzynię, w Ostrawie spisała się najlepiej spośród startujących judoków Olimpijczyka, zajmują 1 miejsce w kategorii do 57 kg. W walce finałowej spotkała się z reprezentantką Rosji Anastasiią Kuniaevą wygrywając walkę przez rzut. Druga włocławianka Wiktoria Tomczak zdobyła w Ostrawie srebrny medal w kategorii do 70 kg. Aktualna Mistrzyni Polski (63 kg) wystartowała w kategorii wyższej niż dotychczas. Jak zapowiada, był to jej jednorazowy start w tej kategorii wagowej.

W walce finałowej uległa drugiej reprezentantce Polski, również aktualnej Mistrzyni Polski (70 kg) – Elizie Wróblewskiej. Wiktoria Tomczak 2016 rok zakończyła na 1 miejscu (63 kg) w rankingu krajowym (PZJ). Trzeci medal dla Olimpijczyka zdobył Marcel Dobrian w kat. do 60 kg. Po wygraniu trzech walk na akcje rzutowe spotkał się w finale z reprezentantem Austrii – Rolandem Prollem. Po stoczonej wyrównanej walce, ostatecznie uległ rywalowi i zajął 2 miejsce.

Na 9 miejscu w kategorii 38 kg uplasował się Antoni Lenczewski. Losowanie dla Antka, najmłodszego zawodnika turnieju (ur. w 2006 r.) nie było łaskawe. W jego kategorii wagowej wystartowało najwięcej judoków, bo aż 57, do tego w pierwszej walce spotkał się z najmocniejszym zawodnikiem tej wagi Czechem – Martinem Pancnerem. Po wyrównanej walce przegrał przez wskazanie sędziów (w tej kategorii wiekowej nie było dogrywek). Dzięki bardzo dobrym pojedynkom Czecha, Antoni mógł dalej brać udział w zawodach, lecz tylko w repasażach. Po stoczeniu dwóch zwycięskich walk, w czwartym pojedynku uległ przed czasem zawodnikowi z Polski – Szymonowi Szulikowi. Mimo braku medalu zawodnika z Włocławka, należy uznać jego start za dobry.

Na 9 miejscu uplasowała się również Nicol Musialik, w kategorii do 44 kg. Nicol z małą nadwagą 0,3 kg do kategorii 40 kg, musiała walczyć z dużo cięższymi przeciwniczkami. Po stoczeniu 3 pojedynków znalazła się poza podium.

Dużego pecha w zawodach miał kandydat na kolejny medal – Wiktor Lewandowski, który podczas pierwszej walki w kat. do 55 kg, po wykonaniu akcji rzutowej, zerwał więzadło paliczka palca w dłoni. Po niespełna minutowej walce, musiał opuścić pole walki ze względu na niezdolność do kontynuowania pojedynku. Przerwa zawodnika w startach potrwa ok. 6 tygodni.

Zawodnicy MKS „Olimpijczyk” Włocławek, na co dzień trenujący pod okiem trenerów : Romana Stawisińskiego, Bartosza Zielińskiego i Anety Szczepańskiej, z dorobkiem trzech medali (1 zł, 2 sr) uplasowali się na 13 miejscu spośród 127 startujących klubów.

ANWIL WŁOCŁAWEK - ENERGA CZARNYCH SŁUPSK 69:63. ZDJĘCIA, RELACJA. Kliknij w zdjęcie i oglądaj.