W Gimnazjum nr 2 we Włocławku

(© Wojciech Alabrudziński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Teraz mogą walczyć o tytuł "Fajnej Szkoły".

Gimnazjum nr 2 mieści się przy ul. Żytniej na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Patronem szkoły jest ks. Jerzy Popiełuszko. Placówka, którą kieruje dyrektor Marek Wódecki, oferuje uczniom wysoki poziom nauczania, a co za tym idzie, ułatwia dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Szkoła znana jest z otwartości na unijne projekty. Kilka z nich już zrealizowano, w tym roku szkolnym także wdrażany w życie będzie kolejny. - To długofalowe przedsięwzięcie, przygotowane z myślą o pomocy naszym uczniom - mówi dyrektor Marek Wódecki.
Warto podkreślić, że projekt ten będzie realizowany w sumie w 30 szkołach na terenie całego kraju i obejmie prawie 3 tys. dzieci. Dla włocławskiego gimnazjum znalezienie się w tym gronie to duże wyróżnienie. - Celem programu jest wsparcie uczniów klas pierwszych gimnazjum - mówi Marek Wódecki. - Szczególny nacisk zostanie położony na nauki matematyczno-przyrodnicze, techniki informacyjno-komunikacyjne oraz znajomość jezyków obcych na poziomie gimnazjalnym. Na co mogą liczyć uczniowie? W ramach projektu powstanie m. in. Interdyscyplinarny Szkolny Ruch Naukowy.
Będzie działać pięć laboratoriów: matematyczno-fizyczne, biologiczno-chemiczne, języków obcych, informatyki, geografii. Przewidziano także m.in. zajęcia wyrównawcze tzw. "Pogotowie Laboratoryjne", powstanie Ponadregionalna Akademia Młodych Noblistów. Nowy rok szkolny zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie!
(erka)

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!